Azonban ez nem biztos, hogy elegendő a digitális piacon, hiszen az új kamera igazából semmi pluszt nem nyújt más digitális kamerákhoz képest, csak az úgymond Leica-stílust. Ellenben a Leica analóg gépei számos olyan tulajdonsággal is bírnak, melyek miatt igen kedveltekké teszik őket.
A Leica D-Lux 3,3 megapixeles 1/2,5 hüvelykes CCD-vel készül, mellyel maximum 2048 x 1536 pixeles képeket készíthetünk. A Leica méltán híres lencséi minőségéről, így várhatóan a D-Lux is kiváló minőségű 3x-os átfogású objektívval bír, melynek átfogása (kisfilmes rendszerben) 35-105 mm, induló fényereje F2.8 - F4.9. Az érzékenységet automatikusan vagy kézzel állíthatjuk, de sajnos csak ISO 50/100/200/400 értékek közül választhatunk. Az alkalmazható legrövidebb záridő 1/2000 mp, míg a leghosszabb 1 mp.
A gépben mindhárom fontos fénymérési mód megtalálható: a mátrix, a középre-súlyozott és spot. Felvételeket készíthetünk automata, Program AE, makró, portré, tájkép, éjszakai módban, tovább lehetőség van 640x480-as és 320x240-es felbontású videofelvételek valamint sorozatfelvételek készítésére is. A gépben természetesen van beépített vaku is, melynek hatótávolsága 0,1-3,5 méterig terjedhet (függ az alkalmazott fókusztávtól). A komponáláshoz használhatjuk az átnézeti keresőt vagy az 1,5" méretű, 114.000 pixel felbontású TFT LCD kijelzőt. A SecureDigital kártyára rögzített képeket USB 2.0-s csatolóval tölthetjük számítógépre, a kamerához alapkiépítésben 64 MB-os kártyát mellékelnek.
A várhatóan igen drága gépet díszcsomagolásban kapjuk meg: az alumínium burkolatba a Leica begravírozza a tulajdonos nevét, és egy valódi bőrtokot is ad a géphez, valamint az átlagosnál hosszabb garanciaidőt vállal a termékre.