Magyarország hivatalosan is csatlakozott a Microsoft Kormányzati Biztonsági Programjához, s így betekintést nyerhet a társaság Windows programjainak forráskódjába, illetve közvetlen kapcsolatot alakíthat ki a cég fejlesztői csapatával. Az erről szóló szerződést Baja Ferenc, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára, illetve az Elektronikus Kormányzat Központ (EKK) kormánymegbízottja, valamint Vityi Péter, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója írta alá kedden.
A Kormányzati Biztonsági Programban való részvételért Magyarországnak nem kell fizetnie, ugyanakkor hozzáférhet a Windows operációs rendszer biztonságával kapcsolatos műszaki információkhoz.
Nemzetközi biztonsági program
Vityi Péter elmondta, hogy a kormányok biztonsággal kapcsolatos kezdeményezéseinek támogatására a Microsoft az elmúlt évben hozta létre azt a biztonsági programját, amellyel kapcsolatban eddig 28 országgal kötött megállapodást, így például Finnországgal, Oroszországgal, Kínával, Ausztriával, Nagy-Britanniával és Szlovéniával. Hozzátette: a Microsoft 60 ország számára teszi lehetővé egyebek mellett a forráskód megismerését úgy, hogy kölcsönös titoktartási kötelezettséget vállalnak a felek. A magyarországi megállapodás a kormányzat és a kormányzati szervek egészére vonatkozik, ám csak az EKK-n keresztül lehet hozzájutni a forráskódhoz. A szerződésben Magyarország garanciát vállalt arra, hogy nem adja át illetékteleneknek a forráskódot, illetve megőrzi azt.
Fejlesztés és informatikai biztonság
A megállapodás három évre szól és segítségével az államigazgatási szervek jobban megérthetik a Microsoft termékeinek védelmi funkcióit, s így nyugodtabban használhatják azokat. A kormánynak mindemellett arra is lehetősége nyílik, hogy segítsenek a Microsoftnak továbbfejleszteni az otthoni és a vállalati operációs rendszerek védettségét, illetve testre szabott specifikus programokat alakítsanak ki és használjanak.
Baja Ferenc kifejtette, hogy a megállapodás kutatási együttműködést is tartalmaz, amelyek révén nagyobb védelem alakítható majd ki az állam és állam, az állam és az üzleti szféra, illetve az állam és az állampolgárok közötti ügyintézéskor.