2005 januárjában lezárul a győri digitálisváros-projekt első, kísérleti szakasza. A helyi önkormányzat és partnerei által elindított kezdeményezés februártól a második szakaszba lép. A kísérleti szakasz végéig Győrben 14 darab nyilvános, vezeték nélküli internetelérési pont került kialakításra. További hotspotok építése jelenleg is folyamatban van, s a tervek szerint az elérési pontok száma a második szakasz végéig, márciusig eléri a 20-at. Így a város jelentős részét lefedő vezeték nélküli hálózat jön létre, amely segíti a rendőrség bűnmegelőző munkáját, a tömegközlekedés optimalizálását, de a város lakosai is élvezhetik a mobil internetezés előnyeit.
Az önkormányzati intézmények, készenléti szervek munkatársai a város számos pontjáról bejelentkezhetnek az intézményi hálózatba, azonnal elérhetik a számukra szükséges adatokat, információkat, ezáltal időt takaríthatnak meg. A vezeték nélküli hálózat telepítésével Győr városa egyben felkészült a következő lépésre is, amikor a Wi-Fi-hálózaton már nemcsak adatokat, de hangot is továbbíthatnak majd. A GSM és a vezeték nélküli hálózati technológiák közötti roamingolási lehetőség a várakozások szerint jelentős megtakarításokat eredményez majd a lakosság és az intézmények számára egyaránt.
Szintén az első szakaszban kezdődött el a város tömegközlekedésének támogatása. Ennek keretén belül öt városi buszt GPS-rendszerrel és terhelésmérő rendszerrel láttak el, és egy hónapon keresztül tesztelték. A rendszer segítségével könnyen nyomon követhető az autóbuszok menetideje, a buszok kihasználtsága, így az egyes járatok terheltségének, telítettségének megfelelően optimalizációs javaslatot tudnak készíteni a tömegközlekedés irányítói, javítva az utasok kiszolgálásának minőségét is. Az elképzelések szerint a jövőben további 120 autóbuszt szerelnek majd fel ezzel a rendszerrel, melyek így jelentősen javítani fogják a győri tömegközlekedés hatékonyságát.
November és december folyamán a rendőrség is kipróbálhatta a digitális technológia előnyeit. Hat db térfigyelő kamerát állítottak fel a város kijelölt pontjain. A kamerák a napi 24 órában megfigyelt területekről az információt egyenesen a rendőrségre továbbítják, ahol az adatokat egy szoftver segítségével elemzik. A teljes térfigyelő rendszer kiépítésnek befejezése 2005. május-júniusra várható. A második szakaszban további fejlesztések várhatók, például a rendőrség mobil eszközökkel történő felszerelése, amelyekhez a szoftveralkalmazások már elkészültek.