A Konica Minolta a fotózás világának egyik meghatározó szereplője volt, neve az évek során összekapcsolódott a fejlesztésekkel és forradalmi technológiák kidolgozásával. A cég elsőként mutatott be fotópapírt és színes filmet Japánban, és a világ első mini fotólaborja is hozzá köthető.
A világon először a Minolta fejlesztett ki autófókuszos fényképezőgépet, és a gyártó gépe volt az első ember vezette űrrepülőgép fedélzetén is a hatvanas évek elején. 1985-ben a autófókuszos tükörreflexes fényképezőgép kialakítása mérföldkő volt a fotózás fejlődésében, és gyorsan népszerűvé vált a fotósok körében, azóta 16 millió saját készítésű objektívet értékesített a cég. A digitálisra való váltásban is élen járt a cégcsoport, így például a vállalat Anti-Shake elnevezésű kézremegésgátló rendszerét máig csak a Konica Minolta digitális tükörreflexes gépeiben lehet megtalálni.
Az iparágban zajló gyors változásokkal azonban nem számolt a cég, így pénzügyi eredményei aggasztóak voltak az utóbbi időszakban. Ennek nyomán 2005 novemberében a Konica Minolta jelentős átalakítást jelentett be, a társaság csütörtöki közleménye viszont már a teljes fotós üzletág felszámolásáról tájékoztat. A gyártó döntése következtében a jövőben a Sony folytatja a tükörreflexes gépvázak és a Maxxum/Dynax lencserendszer fejlesztését, s a Konica Minolta, Konica és Minolta márkanevek az utóbbi vállalat tulajdonába kerülnek.
A fényképezőgépek és objektívek gyártása 2006. március 31-én, az analóg filmek és fotópapírok készítése 2007. március 31-én fejeződik be. Jelenleg a Konica Minolta a világ harmadik legnagyobb fotófilmgyártója - az Eastman Kodak és a Fuji Photo Film mögött; a digitális fényképezőgépek piacán ugyanakkor aránylag kis részesedéssel rendelkezik.