A Skype IP-telefon 2.0-s változata konferenciabeszélgetésre is lehetőséget ad a felhasználóknak, és maximum tíz embert lehet vele bekapcsolni a társalgásba - de csak Intel gépeken. A két cég együttműködésének értelmében a Skype a lapkagyártó kétmagos technológiájához optimalizálta a szoftvert, aminek teljes kapacitását csak a Core Duo és a Pentium D processzorokat rejtő gépeken lehet majd kihasználni.
Az egymagos inteles gépek nem bírnák el ezt a megnövelt igénybevételt, az AMD-nek pedig hiába vannak kétmagos processzorai, az ilyen gépeket használóknak is be kell érniük a maximum öt résztvevős konferenciabeszélgetéssel. A Skype egyik vezetője ugyan elárulta, hogy a korlátozás nem lesz örökérvényű, de annak lejártáról vagy az ezzel kapcsolatos tervekről nem árult el többet - számolt be róla a CNet.
Az Intel kétmagos gépei egyébként a legnagyobb teljesítményű és legdrágább modellek közé tartoznak, így ez a korlátozás valószínűleg csak az üzleti szférában készteti megfontolásra a számítógépbeszerzésért felelős vezetőket. Az otthoni felhasználók egyébként sem valószínű, hogy kihasználnák ezt az opciót, ami nem csak nagy gépkapacitást, hanem nagy sávszélességű netkapcsolatot is igények.
A Wi-Fi a jövő
A Skype még idén megjelenteti a szoftver videokonferencia-lehetőséggel kiegészített változatát is, amelyet szintén Intel-gépekre optimalizálnak. A két cég folytatja az együttműködést a hordozható eszközökön, vezeték nélküli interneteléréssel (Wi-Fi-vel vagy WiMax-kapcsolattal) használható alkalmazások fejlesztése terén is. A Skype a napokban jelentette be, hogy támogatja a spanyol FON cég mozgalmát, amely az egész világot lefedő hotspothálózat építésébe kezd novemberben önkéntesek segítségével: a világ legnépszerűbb IP-telefonja így hamarosan a mobilszolgáltatókkal is konkurálhat.