A japán gyártó eredetileg két változatban mutatta be az új Playstationt: a teljes árú, 599 dolláros változatot 60 gigabájtos winchesterrel, kártyaolvasóval és wifi-csatlakozóval is felszerelték, míg az olcsóbb, 499 dolláros készülék csupán 20 gigabájtos winchestert kapott és nélkülözte a fenti extrákat. Az amerikai piacon csak "retard pack"-nek csúfolt, lebutított változatból a Sony közleménye szerint már az előzetes igények ismeretében is csak tizedannyit szállítottak a boltokba, mint a drágábbikból, és Európába be sem hozták ezt a változatot.
Most, hogy az új játékgép a premier utáni gyors felfutást követően a vártnál jóval lassabban fogy, a gyártó számára logikus lépés az egyébként sem túl népszerű termék gyártásának megszüntetése. A konzol magas ára miatt az elemzők bevezetése előtt is kételkedtek abban, hogy a vásárlók hajlandók lesznek 90-110 ezer forintnak megfelelő összeget leszurkolni érte, főleg, mivel vetélytársai, a Nintendo Wii és az Xbox 360 jóval olcsóbbak, az pedig érthető, hogy akinek az olcsóbb változatra van pénze, az plusz száz dollárt már nem sokall a teljes funkcionalitást kínáló gépért sem.
Magyarországon a Playstation 3 az amerikainál magasabb, 165 ezer forintos áron került forgalomba, és az olcsóbb változat bevezetését csak tervezte a cég - ez azonban minden bizonnyal végleg elmarad az európai piacon. Jelenleg Playstationből az előző, 2-es változat a legjobb vétel, amely a cég tervei szerint még csak életciklusa felénél tart, és az utód megjelenése miatt ára folyamatosan csökken. Ennek köszönhetően a géphez már 30-40 ezer forint körüli áron hozzá lehet jutni.