307 ezer vezetékes, és 232 ezer mobilszámot vitt el előfizetője 2004 óta az egy másik telefontársasághoz. Az összes telefonvonal tekintetében csak augusztusi statisztikák állnak rendelkezésre, ezekkel összevetve kiderül: a vezetékes telefonok 9,7, a forgalmazásban résztvevő mobilok 2,2 százalékát cipelte magával tulajdonosa egy új szolgáltatóhoz. A nagyobb kedv a vezetékes vonalak hordozására azzal indokolható, hogy míg a cégek, intézmények legtöbbjének vannak vezetékes telefonjai, és ezzel járó költségei, a magánszemélyek manapság már a mobilt részesítik előnyben. A céges mozgások a kisebb számú vezetékes telefonállományban inkább látszanak, mint az ország lakosságának számát meghaladó mobiltelefonok közt.
A hatóság néhány napja kiadott közleménye szerint a vezetékes vonalak alig fél százalékát, azaz kevesebb, mint 16 ezret vittek át úgynevezett hurokbérléssel, azaz a telefonkészülék és a központ közötti vonalszakasz hálózatának a konkurens telefontársaság számára való átengedésével. A hatóság hírül adta, hogy határozatával csökkentette a hurokbérlés díját. Ezt az összeget a telefontársaságok egymásnak fizetik, azaz például ha Székesfehérváron, az Invitel által kiépített hálózaton egy alternatív szolgáltató kínálna ügyfelének vezetékes hangszolgáltatást, kibérelhetné az ügyfél készülékéig kiépített érpárat.
A bérlés díja persze beépül a havi előfizetési díjba, így a hurokbérlésre vonatkozó 20 százalékos, a részleges hurokbérlésre, és az úgynevezett bitfolyam-hozzáférésre (azaz az internetezésre, így leginkább ADSL-előfizetésre) előírt 50 százalékos tarifacsökkenés előbb-utóbb érvényesül a számhordozásos havidíjban, vagy éppen egyes (például telefon-előfizetés nélküli) ADSL-hozzáférések havidíjában. A hatóság szerint a telefontársaságok közti elszámolásban szereplő összegek csökkenése hozzájárulhat a még olcsóbb tarifájú telefon- és internet-előfizetések elterjedéséhez.