A világhíres olasz dizájnt és az amerikai mérnöki gondolkodást ötvözi az i'm nevű olasz cég androidos karórája. Bár az okostelefonokról ismert rendszer fut rajta, mobilnetes chipet nem tartalmaz, a táskában vagy a kabátzsebben hordozott okostelefontól kapja a hálózati kapcsolatot. A készülékek összepárosítása után az i'm óra hozzáfér a címjegyzékhez, naptárhoz, sőt kihangosítóként is működik.
Több színben készül a műanyag i'm okosóra
Azt még a dizájnereket is megszólaltató ötperces reklámfilmben sem mutatják, hogyan néz ki, amikor az óra tulajdonosa a csuklóján levő kütyübe beszél bele. A látvány valószínűleg a James Bond-filmeket idézi egészen addig, míg beszélgetőpartnerünk meg nem szólal kihangosítva.
Tucatnyi funkciót egyesít az okosóra
Az i'm órába meglepően kis felbontású, 240*240 pixeles kijelzőt szereltek. Az Android egy testreszabott verziója fut rajta körülbelül egytucatnyi alkalmazással. Az órán meg lehet nézni a facebookos állapotfrissítéseket, a telefonon tárolt fotókat, a határidőnaplót, van rajta fényképnézegető, és a hamarosan induló i'm music szolgáltatáson keresztül még zenét is lehet majd hallgatni.
Az i'm óráinak megkérik az árát. A legegyszerűbb, színes műanyag házas okosórák 299 euróba kerülnek, a titániumból készült tartósabb modellekért pedig már 499 eurót is elkérnek. Az olasz gyártó természetesen nem érte be a tömegmodellekkel, tíz-tizenkétezer euróért olyan kütyüket is árul, amelyek háza aranyból készült, vagy gyémántokkal van díszítve.
Jövőre nyílik meg a zenebolt
Az i'm óra kijelzője túl kicsi ahhoz, hogy cikkeket vagy könyveket olvassunk rajta. A filmek sem életképesek 240*240 pixeles felbontásban. A tervezők viszont úgy gondolják, hogy zenehallgatásra alkalmas lesz a kütyü.
Az i'music nevű korlátlan zeneszolgáltatást a 2012-es Las Vegas-i CES szórakoztató elektronikai szakkiállításon fogják bemutatni az alkalmazásbolttal együtt. Most is van már azonban olyan csomag, amelyhez jár az ingyen zene. Ha a vásárló két műanyag és egy titániumházas órát vesz ezer euró értékben, akkor máris teletöltheti a készülék négy gigabájtnyi memóriáját zenével.
Az Apple-nek már van okosórája
Akárhogy igyekszik is az olasz cég az okosórák piacra dobásával, az Apple már megelőzte őket. A kaliforniai cégnek nem kellett új termékvonalat bevezetnie az iPhone telefonok, az iPad táblagép és az iPod zenelejátszók mellé, megoldották helyette a kiegészítőgyártók. Alig mutatták be az apró érintőkijelzős Nanót, a dizájnerek rögtön elkezdtek azon gondolkodni, hogyan lehetne órává alakítani.
Egy robbantott ábra és egy jó videó kellett az adakozás megindításához
Programozni nem is kellett hozzá: a Nanóban található az egész képernyőt kitöltő óra widget. A szíjak pedig hamarosan megjelentek a különböző webboltokban. Még olyan vállalkozó is akadt, aki csak pár látványtervet töltött fel a Kickstarter ötletoldalra, és néhány napon belül a tervet jónak tartó netezők összeadták neki a gyártás megkezdéséhez szükséges több mint ötszázezer dollárt.