A gyártásához való tőkét az Indiegogo közösségétől összegyűjtő Luna okoslepedő fejlesztői minél pihentetőbb alvást kívánják elősegíteni. A lepedő beépített gyorsulásmérők érzékelik, hogy mennyit és mikor forgolódik az ágyban alvó ember.
A Forbes beszámolója szerint egyéb szenzorok is a csomag részét képezik: a lepedő mikrofonjával például a horkolást is érzékeli, de a benne alvó, vagy alvók szívritmusát is tudja mérni. A szenzorokkal begyűjtött adatok a Luna mobilappban összesítődnek, így a használat folyamán kapott eredmények segíthetnek pontos képet adni az egyéni alvási szokásokról.
Ha használója úgy akarja, akkor a Luna olyankor ébreszt a hozzá kapcsolt okostelefonon, amikor az a lehető legkevésbé kellemetlen - vagyis a REM-fázisban, amikor a legkevésbé mélyen alszik.
Az okoslepedő ágymelegítőként is használható, akár úgy is, hogy két oldalán különböző hőmérséklet van beállítva, a rajta fekvők komfortjának megfelelően. A Luna kompatibilis a Google otthonvezérlő technológiájával, a Nesttel, így akár az is beállítható, hogy az ébredés pillanatában bekapcsoljon a világítás, vagy kezdjen el főni az este bekészített kávé. Az okoslepedőhöz mellékelt app azt is lehetővé teszi, hogy használója megvizsgálja, hogy napközbeni sporttevékenysége milyen hatással van az alvására, vagy fordítva.
A Luna honlapján közzétett kedvcsináló videóban a cég vezetői mutatják be az okoslepedő tulajdonságait. A felvétel tanúsága szerint a Luna leginkább egy átlagos gumilepedőre emlékeztet, ami nem teszi túl vonzóvá, de fejlesztői szerint ki lehet mosni mosógépben. Arról nincs információ, hogy vasalni szabad-e az okoslepedőt, vagy a hőhatás tönkreteszi a szövetben lévő szenzorokat.
Az okoslepedőt augusztusi kiszállítással már elő lehet rendelni, a honlapon csak a méretek amerikai elnevezései szerepelnek (king és queen size). A legolcsóbb Luna-lepedő 199 dollárba, vagyis 55 ezer forintba kerül, a két nagyobb méretért 219 és 229 dollárt, vagyis hatvan-hatvannégyezer forintnak megfelelő összeget kell fizetni.