A New York Times riportja szerint nemrégiben orosz és ukrán hackerek egy hónap alatt 16,5 millió dollárnyi (46,8 milliárd forint) bitcoint szedtek össze. Nem véletlenül kedvelik ennyire a bitcoint:
jelenleg az online kriptovaluta egyetlen darabját 290 dollárért (82363 forintért) lehet eladni,
anélkül, hogy bármilyen hatóságnál regisztrálni kellene a tranzakciót.
A 2009-ben kiadott online fizetőeszközt használta a Deep Web Silk Road áruháza is, ahol illegális tárgyakat (egyebek közt drogot és fegyvert) és szolgáltatásokat lehetett vásárolni.
Bár a hatóságok lekapcsolták a kokainnal és heroinnal is kereskedő szájtot, a bitcoint továbbra is előszeretettel használja az alvilág: a DD4BC nevű csoport általában 10 ezer dollár (2,84 millió forint) értékben kér bitcoint azért, hogy ne vessen egyes oldalakat túlterheléses támadás (DDoS) alá.
A zsarolós vírusokkal operáló hackerek számára - akik a gépekre olyan vírust szabadítanak, amik megakadályozzák a hozzáférést a saját fájljainkhoz - a bitcoin szintén egyre népszerűbb választás. Az ilyen vírusokból a
CryptoLocker volt a legelterjedtebb, ami 2014 közepéig 234 ezer gépet fertőzött meg.
A vírus továbbfejlesztett változata, a CryptoWall ebben az évben tennessee-i és massachusettsi rendőrőrsök gépeit is megtámadta.
Sokak szerint a megoldás az lenne, ha a váltságdíjként használt bitcoinokat megjelölnék - ez az, amit a bitcoin libertariánus felhasználói a legjobban elleneznek: szerintük ez a pénz szabad mozgásának útjába állna.