Szabadon formálható LCD-kijelzős kézikonzolt szabadalmaztatott a Nintendo. A dokumentumot egy szemfüles fórumozó fedezte fel az interneten, de már az Amerikai Szabadalmi és Védjegy Hivatal oldalán is megtalálható.
A leírás szerint a játékkonzol egy ellipszis alakú, kontrollerszerű eszköz lenne. Legfőbb érdekessége, hogy
az előlapi panelt teljes egészében egy lapos, free-form (azaz szabadon formálható) kijelző alkotja.
A rajzok alapján két, lyukba sülyesztett analóg karral, és két ravasszal lehet irányítani, de magán a kijelzőn nem lesznek fizikai gombok. A tetején egy kártyabemenet is helyet kap.
Ez azonban nem jelent semmi biztosat. A Nintendo nem erősítette meg azt, hogy fel is használja a levédett találmányt - bár a pontos tervezésből arra lehet következtetni, hogy ez egy valódi, készülő termék.
A találgatások már megindultak, hogy vajon ez lesz-e a Nintendo új konzolja, az NX. A játékgép a rendkívül gyengén teljesítő Nintendo Wii U utódja lesz. Hardveres felépítéséről egyelőre nem tudni semmit.
A kiszivárgott információk alapján az eszköz egyszerre lesz egy erősebb asztali játékgép, és hordozható kézi konzol. Ezek után nem csoda, ha sokan úgy hiszik, a szabadalom a konzolhoz tartozó kontroller,
vagy akár maga a konzol is lehet.
Idén már több, Nintendo által szabadalmaztatott tervet is kiszúrtak a szemfülesek, köztük több kontrollert. Mindről felröppent a hír, hogy a következő NX-hez lehet köze, de egyelőre nincsenek hivatalos információk.
Az NX lehet az első gép, melyet a Nintendo új elnöke, Kimisima Tacumi mutathat be, miután elődje, Ivata Szaturo júliusban elhunyt.
A Sharp japán cég tavaly mutatta be a szabadon formázható LCD képernyőtechnológiáját, és már akkor szárnyra kapott a hír, hogy a Nintendo lehet az első vásárlójuk. A megoldás lehetővé teszi, hogy a megszokott négyszögforma helyett akármilyen mintát formázó LCD-t gyártsanak.
A kijelzők bármilyen formára vághatók, akár egy fánk alakjára is, lyukkal a közepén.
Korábban hasonló megoldásokat csak valamilyen trükkel, például a kép alulról feltükrözésével, vagy a kijelző szögletes részeinek kitakarásával lehetett volna megoldani.
Az új technológiával a laposképernyők szélén lévő perem is rendkívül vékonyra csökkenthető. Gyakorlatilag ott ér véget a kép, ahol a kijelző vége van, mivel minden elektronika magába a képernyőbe van integrálva.