A Eurogamer videojátékos szaklap szerint az unióból való kilépés még bizonytalanabbá teszi majd az amúgyis bizonytalan helyzetű brit játékfejlesztési szektort. Andy Payne, a UK Interactive Entertainment korábbi vezére szerint
a brexit miatt nagy hiány lesz a tehetséges fejlesztőkben.
Ezért a brit cégek valószínűleg saját tehetségek kinevelését fogják kezdeményezni, ám sokkal kedveltebbek a külföldi, tanult-tapasztalt szakemberek.
Az Egyesült Királyságban számos nagy játékstúdiónak van irodája, például a Microsoftnak, a Sony-nak, a Ubisoftnak. Ezeknek a multinacionális cégeknek vélhetően csökkenteniük kell beruházásaikat a bizonytalanság miatt.
A játékok és hardverek árai a helyi árfolyamtól függően változnak, így
a font drámai változásai befolyásolják majd a játékok árát is
- állítja Harding-Rolls, az IHS Technology igazgatója.
Szerinte sokkal inkább lesz hatással a kilépés a hardverek, mint a szoftverek árára. Ez azt jelentheti, hogy például a Sony PlayStation Neo, vagy a Microsoft Project Studio konzolja
sokkal drágább lehet, mint ha uniós tag marad az Egyesült Királyság.
A játékfejlesztőket képviselő TIGA szervezet azt mondta a népszavazás után, hogy az angol kormánynak és parlamentnek lépéseket kell tennie azért, hogy a korábban sikeresen működő szektor a kilépés után is zavartalanul működhessen.
Ugyanis az előrejelzések szerint kevesebben fektetnek majd brit cégekbe, és a stúdiók sem kapnak támogatást az uniótól fejlesztéseikhez. A kieső összeget az államnak kell pótolnia, ha nem akarja, hogy az ágazat hanyatlásnak induljon.