Nosztalgiával emlékezünk vissza azokra az évekre, amikor a tinimagazinok szerelem és gyengédség rovatait böngészve próbáltunk válaszokat találni az élet kényelmetlen kérdéseire. Az elmúlt 10 évben született gyerekek viszont már az anyaméhben elkezdik az online életet, amikor a szüleik az ultrahangképet kiposztolják a közösségi médiában.
A Telenor felmérése szerint a 6–15 éves gyerekek 87 százalékának van már valamilyen mobiltelefonja, több mint háromnegyedük (83%) zsebében pedig már internetezésre is alkalmas okostelefon lapul. Épp ezért az információkat ők már a neten keresik.
Az iskolai felvilágosító órák a gyerekek harmada számára „túl későn" történnek, ezzel szemben az európai statisztikák szerint
a 7–10 éves korosztály 3. leggyakoribb keresőszava a pornó.
A leggyakoribb kérdéseik arra irányulnak, mi is a szex, hogyan kéredzkedjenek el a barátjukhoz, mikor kezdjenek el dezodort használni, vagy mi az önkielégítés.
Ezekre a kérdésekre viszont nem mindig találnak hiteles válaszokat a neten, megfelelő információforrás hiányában pedig tudásvágyuk veszélyes helyzetekbe sodorhatja őket.
A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány projektje, a Telenor támogatásával létrehozott Yelon.hu weboldalon, valamint a hozzátartozó mobilappon keresztül
ezekre a kérdésekre kaphatnak tényszerű, szakszerű válaszokat a tinik.
Itt nemcsak cikkeket olvashatnak kényes témákról, de névtelenül csetelhetnek, tanácsot is kérhetnek a szolgáltatás munkatársaitól.
A kísérleti időszak eredményei eddig ígéretesek: a novemberi indulás óta az oldalt 7000-en keresték fel, és 25 alkalom keretében több mint 400-an használták a chatet, amiben jelenleg 20 képzett chatügyelő dolgozik. A Yelon ítélkezés nélkül kezel sokszor tabunak számító témákat.
A remények szerint a tizenévesek a honlap, illetve az alkalmazás használatával és a chaten testükről, érzéseikről, szexualitásukról feltett kérdéseikkel rövid idő alatt igazolják majd ennek az online szolgáltatásnak a létjogosultságát.