A büntetőrúgásokat még az is körömrágva nézi végig, aki egyébként jellemzően nem szereti a focit. Arról persze lehet vitatkozni, hogy mennyire fair dolog így eldönteni egy meccset, de ezt nem a mi tisztünk eldönteni. Mindenesetre, aki kifejezetten büntetőket szeretne rúgni a mobilján, az gond nélkül megteheti a Final Kick 2018 segítségével egyszerű irányítás, egy- és többjátékos lehetőségek mellett. Néhány percet bármikor vidáman el lehet tölteni vele.
A spanyolországi liga után elnevezett játék egészen humoros, szórakoztató formában igyekszik számunkra megadni a mobilos focis élményt. Kicsit olyan inkább, mintha valami leegyszerűsített teniszes játék lenne, ahol ketten küzdhetünk meg egymással, vagy egy barátunk, vagy a mesterséges intelligencia ellenében. Nagyon szórakoztató, valódi futbalisták vannak benne, és gyűjtögethetünk mindenféle dolgot.
Ez a játék az egyik legsikeresebb focis anyag a mobilos platformokon jelenleg. Ez nem véletlen, ugyanis tartalommal rendkívül megpakolt módon egyesíti a menedzsmentet és a tényleges focizást. Össze kell raknunk a saját csapatunkat, ki kell választanunk a logónkat, fejlesztenünk kell magunkat, és folyamatosan bővíteni a stadionunkat, hogy az megfeleljen az újabb és újabb sztenderdeknek. Emellett már szinte csak extra, hogy egyébként ténylegesen focizhatunk is a saját csapatunkkal - igaz, ebben a Dream League Soccer 2018 nem a legjobb, de nem is rossz.
Mondhatjuk, hogy a számítógépeken elég nagy népszerűségnek örvendő menedzserjáték mobilos átültetéséről van szó. A Dream League Soccer 2018-cal ellentétben ez tisztán a csapatmenedzsmentre koncentrál, így aki az igazolásokról, taktikáról, statisztikák böngészéséről álmodozik, az itt biztosan megtalálja a számítását. A listánkban szereplő játékokkal ellentétben ez nem ingyenes, viszont nem is nagyon ütközünk majd olyan falba menet közben, ahol azt várná el tőlünk, hogy vásároljunk néhány holmit a folytatáshoz.
Szintén rendkívül népszerű a mobilios platformon a Score Hero, ami ismételten csak egy leegyszerűsített fociélményt ad, igaz, a büntetőrúgásnál azért komplexebb az egész. Tulajdonképpen különböző „pályákat”, kihívásokat kell teljesítenünk, amikből egészen tekintélyes mennyiségű, összesen 580 darab van. Ez is kifejezetten ajánlható, ha csak pár percet szeretnénk elütni a buszon utazva.
És akkor elérkeztünk az egyik legnagyobb névhez, a konzolos és PC-s FIFA-játékokat készítő Electronic Arts mobilos játékához. Ahhoz nem férhet kétség, hogy a játékmenet ebben az egyik legjobb, a tartalom pedig a legbővebb: több mint 550 csapat van benne, egyjátékos kampánnyal, online meccsekkel, ligákkal és most már hivatalos tartalmakkal a 2018-as orosz világbajnoksághoz (ennek örömére pedig át is nevezték az anyagot). Listánk legtöbb szereplőjéhez hasonlóan ez is ingyenes, ami azt jelenti, hogy a készítők a játékon belüli vásárlásokkal szeretnének keresni, és ezt jelen esetben elég hamar és agresszíven egyértelművé is teszik.
Ahogy PC-n és konzolokon, úgy mobilokon is a Pro Evolution Soccer a FIFA legnagyobb kihívója. És ahogy ott már megszoktuk, ebben kevesebb hivatalosan licencelt csapat és tartalom van jelen, azonban a játékmenet és az irányítás talán élvezetesebb. A csapatépítés nagyon szuper, és itt is elérhető a helyi, valamint az online többjátékos mód, így bármikor megmérkőzhetünk a barátainkkal.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!