Az elmúlt években elsősorban az USA oktatási piacán óriásit mentek a Google Chrome OS rendszert futtató laptopok, hiszen aránylag olcsó, biztonságos, könnyen menedzselhető gépekről van szó. Ettől függetlenül nagy limitációt jelentett, hogy egészen az elmúlt időkig csak a Chrome böngésző volt használható rajtuk, így a sok panaszkodásra válaszul a Google lehetővé tette rajtuk elsőként az androidos, majd a linuxos alkalmazások futtatását.
Ez a limitáció teljesen szándékos volt, az évtized elején ugyanis az volt a Google meggyőződése, hogy pár éven belül a fogyasztók jókora táborának semmi szüksége sem lesz klasszikus alkalmazásokra, a szórakozástól a munkáig mindent webszolgáltatásokban intéznek majd.
Ez nyilván nem jött be, így a cég kénytelen volt korrigálni a Chrome OS röppályáján.
Úgy tűnik, hogy az androidos és linuxos appok futtatása nem oldotta meg a Chromebookokat vásárlók minden problémáját, így most radikálisnak mondható lépésre készül a Google: az operációs rendszer szabadon elérhető kódbázisában egyre sokasodó bizonyítékok alapján hamarosan a Windows 10 is telepíthető lehet a hardveresen kompatibilis, és persze elégséges háttértárral rendelkező Chromebookokra.
Nem arról van szó, hogy teljesen letörölhetővé válna a laptopokról a Chrome OS, a Windows 10-et igény esetén a Google rendszere mellé lehetne telepíteni.
Ezután a notebook elindításakor a tulajdonosaik eldönthetnék, hogy a kettő közül melyiket kívánják betölteni.
A Windows 10-et a Campfire nevű szoftveren keresztül telepíthetnék a laptopok tulajdonosai, ebben látszólag az Apple noteszgépein elérhető Bootcamp alkalmazást másolná a Google.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!