Veszélyes játék a kalóz szoftverek torrentoldalakról való letöltése, hiszen a közzétevőik adatlopó, zsaroló vagy kriptobányász kártevőkkel turbózhatják fel azokat, ritkán pusztán romboló kódok landolhatnak bennük. Egy biztonsági kutató pont a napokban akadt rá 1,2 TB részben kalózkodók számítógépeiről kilopott adatra, az ismeretlen kártevő csak jelszavakból olyan 26 milliót lovasított meg.
A Sophos biztonsági cég most bizarr kártevőbe futott bele, az alkalmazásokhoz és játékokhoz készült hamis crackek formájában terjedő szoftver a kalózkodást kívánja akadályozni. Az elindítása után jelenteni próbálja a felhasználó IP-címét a tavasz vége óta már nem elérhető vezérlőszerverének, korábban letöltött onnan néhány veszélytelen állományt, végül pedig a Windows HOSTS-állományának átírásával letiltja ezernél is több kalóz webcím betöltését a böngészőkben. Javarészt a The Pirate Bay elsődleges és másodlagos webcímei ellen irányul a tevékenysége.
A cég biztonsági szoftverei által Mal/EncPk-APV néven detektált malware nem próbál folyamatos jelenlétet szerezni a felhasználók számítógépein, a dolga végeztével véglegesen leáll.
Jó eséllyel örök rejtély marad, hogy ki és miért készítette.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!