Habár a név és a külső alapján nem feltétlenül a prémium szó jutna eszünkbe, valójában nagyon is prémium eszközről van szó. Igen, ebben a kommandós zöldben kicsit bohókás, vidám, de elérhető feketében is, ha valaki visszafogottabb verziót szeretne.
A külsejét nagyrészt egy nagyon jó fogású, igényes szövet borítja, ami elvileg a hangzást is segíti, azonban a fő funkciója, hogy a külső hatások ellen jobban védi a hangszórót. Ez azért is fontos, mert még a legnagyobb téli hidegben és nyári 40 fokos hőségben is működőképes, ezen kívül az IP67-es besorolásnak köszönhetően vízálló és a port is bírja.
Mivel körülbelül akkora, mint egy kulacs, így belefér a kerékpárok kulacstartójába, az alapból rátett (de levehető) pánttal pedig oda lehet rögzíteni hátizsákhoz, vagy hát... tulajdonképpen bárhova. Ebből is az látszik, hogy a Sound Joyt elég alaposan felkészítették a kültéri használatra, nem kell úgy vigyázni rá, mint egy hímes tojásra.
A minőségérzethez hozzátesz az is, hogy elég masszívnak tűnik: közel 70 dekát nyom, tehát mondhatjuk, hogy van benne anyag. És van is, nemcsak a vázában, hanem az akksiban is, ami 8800 milliamperórás, és így egy feltöltéssel akár 26 órán keresztül tud folyamatosan zenélni. Örvendetes, hogy támogatja a 40 wattos gyorstöltést, így mindössze 10 perc töltés után körülbelül 1 órát tud muzsikálni.
Nagyon tetszett, és a "prémiumabb" hatással szemben tényleg a fiatalosságot, aktív kültéri használatot segíti elő a két nagy, gumírozott hatású hangosító gomb. Minden más kezelésre szolgáló gomb egymás alatt kapott helyett egy gumis közegbe rejtve, hogy a por és a víz se ártson neki. A Bluetooth 5.2-n keresztüli párosítás gombja is itt található, de működik úgy is, ha egyszerűen megrázzuk a hangszórót, de lehetőség van arra is, hogy közvetlenül NFC-n keresztül küldjünk ki rá egy zeneszámot.
A Sound Joyt felkészítették álló és fekvő helyzetre is, habár a legjobb hangzást az utóbbi pozícióban produkálja. Bárhogy is használjuk, azt a készülék érzékeli, és az elhelyezkedésének megfelelően aktiválja a beépített három mikrofonjából azokat, amikre szükség van, így ha például telefonhívásokhoz használjuk, mindig nagyon jó hangminőséget tud átvinni, és a vételi hangminősége is kiváló.
A külsőt és a felépítést tekintve tehát egyértelmű, hogy a Huaweinél alaposan átgondolták ezt a kütyüt, de persze ez semmit nem érne, ha nem szólna jól. De jól szól, amit már a bekapcsolás előtt onnan sejthetünk, hogy ott figyel rajta a Devialet logója.
A Devialet egy prémium francia hangszóró- és erősítő gyártó, ők felelősek a Sound Joy lényegéért. Belezsúfoltak az eszközbe egy 20 wattos, szénszálas membrános mélyközép hangszórót, valamint egy 10 wattos magascicergőt is, a két végen pedig passzív elemek erősítik a hangzást. E mellé társul a Devialet által kifejlesztett SAM technológia, ami összehangolja a jelet és az akusztikus kimenetet, hogy minél kevesebb legyen a torzítás.
Ennek a sok technológiai blablának az a vége, hogy a Sound Joy bizony nagyon jól szól. Egyrészt a méretéhez képest megdöbbentően hangos, másrészt egészen korrekt mélyeket is ki tud pumpálni magából.
A hangzás úgy általánosan véve meglehetősen tiszta és kiegyensúlyozott, de ahogy azt ilyenkor mindig el kell mondani: természetesen ez az adott eszköz lehetőségeihez képest értendő. A hordozható hangszórók között meglehetősen jól szól, de természetesen nem ezzel fogja egy hangmérnök ellenőrizni a legújabb hollywoodi film hangkeverését.
Mindezt a Huawei körülbelül 45 ezer forintos áron vesztegeti jelenleg, ami nem mondható olcsónak, de ebben a kategóriában nem is kirívóan drága. Ha belevesszük a felhasznált jó minőségű anyagokat, az elég erős kültéri védelmet, a mókás dizájnt és az egészen erős, Devialet által kialakított hangzást, akkor a Sound Joy bizony egy kerek egész, jól kitalált és megvalósított termék benyomását kelti.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!