Időnként bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy érzékenynek tartott információkat tartalmazó fotókat vagy képernyőképeket kíván megosztani másokkal, ilyenkor felmerül az igény a problémás részek kitakarására. Erre többféle módszer is van, az egyik népszerű megoldás a szövegek szimpla pixelesítése, a torzításnak köszönhetően nem lehet kibogarászni az írásjeleket.
A Bleeping Computer beszámolója alapján egyre kevésbé érdemes számítani a módszer működésére, a Bishop Fox biztonsági cég kutatója szerint mostanra jól működő megoldásokat sikerült kitalálni a pixelesítés visszafordítására. Dan Petro a Jumpsec Labs biztonsági cég nyilvános kihívására kezdett foglalkozni a témával, az Unredacter szkriptjével és a pixelesített szöveget tartalmazó képfájl módosításával sikeresen abszolválta a feladatot.
Tapasztalatai alapján meggyőződése, hogy az érzékeny szövegek elrejtése esetén örökre el kell felejteni pixelesítéshez és elmosáshoz hasonló technikákat. A megosztott képfájlokon lévő szövegeket kizárólag fekete csíkos jellegű módszerrel szabad kitakarni, csak így lehet visszaállíthatatlanul megsemmisíteni a rajtuk található információkat.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!