Ennek megfelelően egyrészt strapabíró borítást kapott, hiszen egy gyerektől nem várható el, hogy folyamatosan vigyázzon az eszközeire, másrészt pedig a gyártó az árat is igyekezett viszonylag olcsón tartani.
Ennek következtében a kijelző például viszonylag alacsony, 240x240 képpontos felbontású. Az érintéseket persze támogatja, de az óra oldalán elhelyezett gombokkal is vezérelhető rendszer. Ami fontos, hogy a Bounce tud csatlakozni mobilhálózatokra, így nem csak wi-fi közelében működik.
Ez azt jelenti, hogy a gyermek (akár hangüzenet küldésével) bárhonnan kérhet például segítséget, vagy jelezhet a szüleinek, ha bármi történik vele. A beépített GPS segítségével pedig könnyen megtalálható, ha esetleg valahol eltévedne.
Ennek megfelelően a Bounce tulajdonképpen alkalmas az okostelefon kiváltására is, hiszen a mobilnet segítségével gond nélkül lehet kommunikálni vele.
Ezen kívül széleskörűen képes követni és mérni a különböző sportolási tevékenységeket, így a szülők képben lehetnek azzal is, hogy csemetéjük mennyit és milyen intenzitással mozog, de még az alvás minőségét is tudja figyelni a kütyü.
A vállalat a Garmin Jr. nevű alkalmazást készítette el az óra számára, a szülők ezen keresztül tudják beállítani a gyerekeknek a szükséges dolgokat, és ezen keresztül figyelhetők az adatok is. A Garmin Bounce az Egyesült Államokban 150 dollárba fog kerülni, az európai és a magyar árakról egyelőre nincsenek információink.