Az elmúlt években az átlagos felhasználókat a célkeresztjükbe vett internetes bűnözők javarészt feltört mobilappok, kémkedő böngészőkiegészítők, továbbá zsarolóvírusok segítségével próbálták behálózni az áldozataikat, hogy direkt vagy indirekt módon kísérletet tegyenek a meglopásukra.
Ezek a módszerek várhatóan továbbra is gyakoriak maradnak, azonban a Flashpoint és a Sekoia biztonsági cégek felhívták a figyelmet, hogy a bűnözők újból elővettek egy sokáig pihentetett támadási vektort: hamis kalózoldalakon számítógépes programokhoz és játékokhoz ígérnek feltört indítófájlokat és kulcsgenerátorokat, ám ezek helyett adatlopó trójai kártevő kerül a felhasználók számítógépeire.
A legújabb efféle támadási kampány során a RisePro kártevő települ a számítógépekre, amely különféle böngészőkből, böngészőkiegészítőkből, kriptopénztárcás appokból, egyéb szoftverekből próbál jelszavakat, kártyaadatokat, továbbá kriptovalutát kilopni.
A helyzet részben azért vált súlyossá, mert a zsarolóvírusoknál bevált módon a készítői szolgáltatásként kínálják a RisePrót, jutalékos rendszerben minimális műszaki tudású érdeklődők tömegeire bízzák, hogy hamis kalózoldalak százait létrehozva terjesszék a kártevőt.
A RisePro által jelenleg célzott alkalmazások és kriptovaluták:
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!