A kolumbiai Avianca légitársaságot perlő ügyvédek egy olyan korábbi ügyekkel teli beadványt nyújtottak be, amelyeket a ChatGPT csak kitalált - írta meg a The New York Times. Miután az ellenérdekű ügyvédek rámutattak a nem létező ügyekre, Kevin Castel amerikai kerületi bíró megerősítette: "A benyújtott ügyek közül hat hamis bírói döntésnek tűnik, hamis idézetekkel és hamis belső hivatkozásokkal", és meghallgatást rendelt el, mivel szankciókat fontolgat a felperes ügyvédjei számára.
Steven A. Schwartz ügyvéd eskü alatt tett nyilatkozatában elismerte, hogy kutatásaihoz az OpenAI chatbotját használta.
Az esetek ellenőrzésére azt a nem túl ésszerű módszert találta ki, hogy megkérdezte a chatbotot, hogy hazudik-e.
nem volt tudatában annak a lehetőségnek, hogy a tartalma hamis lehet és most már nagyon sajnálja, hogy generatív mesterséges intelligenciát használt az itt elvégzett jogi kutatás kiegészítésére, és a jövőben soha nem fog ilyet tenni a hitelesség abszolút ellenőrzése nélkül.
Ez ismét rávilágít arra az abszurditásra, hogy a chatbotokat kutatásra használják anélkül, hogy máshol kétszer (vagy háromszor) ellenőriznék a forrásaikat, hiszen ezek a rendszerek még nagyon gyerekcipőben totyognak. Jó példa erre a Microsoft Bing debütálása mára hírhedté vált a pofátlan hazugságokkal és érzelmi manipulációval. Vagy a Bard, a Google AI chatbotja, ami az első bemutatójában kitalált egy minen alapot nélkülöző tényt a James Webb űrteleszkópról. A Bing még azt is hazudta, hogy a Bardot leállították tavaly márciusban. Szóval csak óvatosan ezekkel a rendszerekkel!
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!