Hosszas vizsgálódást követően az Intel végre megtalálta a legdrágább 13. és 14. generációs Core processzorait érintő instabilitás okát. A termékek főként Unreal Engine motoros játékokban és egyéb komoly munkaterhelések alatt válnak instabillá, ráadásul idővel hardveresen meghibásodhatnak, miután egy algoritmus túlságosan magas feszültségen próbálja üzemeltetni azokat.
Az Intel képes szoftveresen javítani a vezérlési bugot, augusztus közepén kiad majd egy mikrokódfrissítést az alaplapok gyártói számára, ezt be kell építeniük a termékeik UEFI (BIOS) rendszerszoftverébe. A javított UEFI-re frissített alaplapokban elméletileg már nem rosszalkodnak majd az érintett Core i7 és Core i9 processzorok.
Ez alapvetően jó hír, de természetesen felmerül a kérdés, hogy mi lesz azokkal, akiknek a gond miatt teljesen vagy félig-meddig már hardveresen meghibásodott a processzoruk. A The Verge megkeresésére az Intel közölte, hogy általános visszahívás nincs terítéken, hibás működés esetén a vevőknek egyénileg kell majd garanciában cseréltetniük a központi egységüket.
Az érintett processzorokra szerencsére 3 év garanciát ad az Intel, így legkorábban a jövő ősz tájától kezdenek majd kifutni a jótállási időből.
Az Intel nem volt hajlandó további tájékoztatást adni arról, hogy a vevők mekkora hányadát érintheti a hardveres meghibásodás. Mindeközben egy anonimitásba burkolózott európai kereskedő a napokban azt állította a francia Les Numeriques kiadványnak, hogy csak a különleges hiba által érintett modelleket nézve a 13. generációsok esetében négyszer, a 14. generációsok esetében pedig háromszor akkor meghibásodási arányt tapasztal, mint amit a 12. generációsoknál látott.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!