Veszélyben vannak az adatai, ha így viselkedik a mobilja
2024. szeptember 22. 09:48
Olvasási idő: 5 perc
Vágólapra másolva!
Ha a mobiltelefonja szokatlan dolgokat művel, vagy megmagyarázhatatlan dolgokat észlel rajta, az egyértelmű jele lehet annak, hogy adathalászok próbálnak hozzáférni az eszközéhez.
Ma már számos módja van adataink védelmének, de a hackerek folyamatosan lépést tartanak a technológiai újításokkal, és egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak céljaik eléréséhez - írja a Metropol.
Gyakran küldenek gyanús hivatkozásokat tartalmazó e-maileket, telefonon próbálnak adatokat kicsalni, vagy éppen a mobiltelefon rendszerét támadják meg, hogy átvegyék annak irányítását.
Az alábbi jelek arra utalhatnak, hogy készüléke veszélyben van:
Ha olyan alkalmazások jelennek meg a telefonján, amelyeket nem telepített, az arra utalhat, hogy valaki követi az eszközét. Ezeket azonnal érdemes eltávolítani a biztonság érdekében.
Gyors akkumulátor-merülés. Ha a telefonja a szokásosnál gyorsabban veszíti az energiáját, az azt jelezheti, hogy a háttérben folyamatosan futnak egyéb alkalmazások.
Megnövekedett adatforgalom. A kémprogramok jelentős mennyiségű adatot használnak fel.
Nehezen kapcsolható ki a készülék. Egyes kémprogramok akadályozhatják a telefon kikapcsolását, vagy az indokolatlanul hosszú időbe telik.
Indokolatlan kijelzővilágítás. Ha nem érkezett értesítés, de a kijelzője mégis világít, az gyanúra adhat okot.
Furcsa SMS-ek. Ha olyan üzeneteket talál, amelyekre nem emlékszik, hogy elküldte volna, az eszközéhez hozzáférhetett illetéktelen személy is.
Hibás automatikus javítás. Ha a helyesírás-ellenőrző nem működik megfelelően, az arra utalhat, hogy valaki figyeli, mit ír a telefonján.
Rossz minőségű képernyőfotók. Ez is annak a jele lehet, hogy valaki figyeli az eszközét és annak tartalmát.
Egy plusz tanács: használt telefon vásárlása esetén mindig ajánlott azonnal visszaállítani a gyári beállításokat.
Korábban írtunk arról is, hogy elképesztő összegeket csalnak ki az internetes csalók, azonban a bankok egyre hatékonyabban lépnek fel ellenük. Arról is beszámoltunk, hogy a csalások száma nagy mértékben megemelkedett az elmúlt évekhez képest, tavaly közel 9 milliárdos kárt okoztak az online csalók.
Beszámoltunk arról is, hogy a magyarok felét már megtalálták a veszélyes csalók, így a rendőrség egy szokatlan, informatív videóval hívta fel a figyelmet arra, hogy fokozottan figyeljünk az online térben is.
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!