A gyerekek nagy része két- és hároméves kor között "költözik" a készülék elé, és főképp délután nézik a képernyőt. A 900 családnál végzett kutatás statisztikái alapján a legtöbb gyerek az iskola után rögvest leül a tévé elé - ennél kevesebben választják a játékot, az uzsonnát, nem is beszélve a házi feladatról. Ennek ellentmond, hogy a gyerekek saját bevallásuk szerint leginkább barátokkal játszanának, utána sportolnának, és csak a harmadik helyre tették a tévézést mint a szabadidő kellemes eltöltésének módját.
Az Europasur által közzétett kutatás szerint hatéves kortól kezdve erősen csökken azon kicsik száma, akik rajzfilmeket néznek. A spanyol gyerekek elsősorban a szappanoperákat kísérik figyelemmel, de népszerű náluk a Big Brother is, melyből már több széria lement.
Egy átlagos spanyol kisgyerek 3 óra 40 percet tölt a tévé előtt naponta, de a kisiskolás már kereken 4 órát bámulja a képernyőt. A kimutatás szerint ezzel a hispánok a másodikak Európában, rögvest az angolok után. Köztudottan az amerikai gyerekek nézik legtöbbet a tévét, de a hazai helyzet is eléggé aggasztó. Egy bizonyos kor után az amerikai gyerekek elszakadnak a tévétől, de leülnek a számítógéphez: a 13 és 24 év közötti amerikai fiatalok több időt töltenek internetezéssel, mint tévénézéssel, egy tavalyi elemzés szerint. A kutatás igazolja azokat a feltevéseket, hogy a közelmúltban gyökeres változáson ment át a fiatalok viszonya a médiához - írja az AdAge.com.
Azok a gyerekek, akik naponta két óránál többet tévéznek, kisebb szókinccsel rendelkeznek, ügyetlenebbül mesélnek történeteket, mint kevésbé függő társaik. Nekik több a nyelvtani hiba az írásbeli munkájukban, mint azokéban, akik kevesebbet ülnek képernyő előtt - bizonyította be egy német tanulmány a közelmúltban.