Közszolgálati valóságshow-k dömpingje

Vágólapra másolva!
Több új típusú reality indult Nagy-Britanniában, amelyek a műsorkészítők szerint nem csak szórakoztatnak, közös társadalmi érdekeket is szolgálnak. A tévések azt állítják, a rendhagyó sorozatok pedagógiai célzatú történetei elgondolkodtathatják a családokat a gyermeknevelés és az oktatás problémáiról.
Vágólapra másolva!

Sikeresek a főleg családoknak szóló realityk a brit kereskedelmi csatornákon, amelyek saját problémáikkal akarják szembesíteni közönségüket.

Az egyik legismertebb ilyen produkció a That'll teach them (Így majd megtanulják) a Channel 4-on, amelynek műsora egy viktoriánus elveket valló iskola tanulóiról szól, ahol a puritán erkölcsöket hirdető vezetés vasfegyelmet tart, és kötelező az egyenruha. A műsorkészítők szerint a show célja elgondolkodtatni az embereket arról, hogy ez a mára visszaszorult iskolatípus jobb volt-e vagy rosszabb a mai oktatási rendszernél - írta a milánói Corriere della Sera című napilap.

A Supernanny-ben egy nagymama siet egy olyan család segítségére, ahol a gyerekekkel sok baj van, szeszélyesek, nem fogadnak szót a szülőknek. A szupernagyi terápiája azonban egyáltalán nem hasonlít az erélyes, ám kedves Mary Poppinséra. Ő főként szabályok felállításával és büntetésekkel teremt rendet, majd "visszaadja" a rosszcsontokat szüleiknek.

A Channel 4-on sugárzott Serious Jungle (Valódi dzsungel) a természet szeretetére és védelmére tanítja a gyerekeket. A Brat Camp-ben (Kölyöktábor) pedig pszichológus viszi a közösségbe nehezen beilleszkedő gyerekeket táborba, hogy azok úgy tanulják meg a szükséges alkalmazkodást, hogy egyéniségük nem sérül.

A felnőttekről sem feledkeznek meg a tévések: a You're What You Eat-ben (Az vagy, amit megeszel) egy doktornő látogat el egy egészségtelenül táplálkozó családhoz, kipakolja a hűtőt, és tartalmát osztályozza az egészséges életmód kritériumainak megfelelően.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!