Ford Riley, Az Oroszlán őrség executive producere már korábban is kapcsolatba került Az oroszlánkirály világával, a klasszikus rajzfilm alapján készült ugyanis a Timon és Pumbaa című animációs sorozat, amelyben Riley még fiatal íróként közreműködött. Azóta számos Disney-produkción dolgozott, például a nálunk is vetített Oso különleges ügynök című sorozaton vagy a Dr. Plüssi-n.
Mi inspirálta Az Oroszlán őrség történetét?
A Disney-sorozat alapjául az eredeti filmből, Az oroszlánkirály-ból már jól ismert Simba és Nalá második gyermekének története szolgált, aki a Büszke Birtok oroszlán őrségének a vezetője lesz. A csapat feladata megvédeni a Büszke Birtokot, és megóvni az „élet végtelen körforgását”.
A második film, Az oroszlánkirály 2: Simba büszkesége főszereplője Simba és Nalá elsőszülött gyermeke, Kiara, az ő felnőtté válásának és királynővé avanzsálásának a folyamatát láthatjuk.
Kihívást jelentett, hogyan bővítsük Az oroszlánkirály világát,
mert az alapkoncepció, azaz Kion „személye” adott volt, viszont tudtuk azt, hogy Kion felnőve nem lehet király, ezért némileg tanácstalanok voltunk a sztorit illetően.
Egy nap a konyhámban állva bevillant az ötlet, amelyet a saját fiam és a barátai játékából merítettem. A fiam szintén másodszülött fiú, mint Kion, és neki is van egy nővére. A barátaival gyakran játszanak szuperhősöset a parkban, ahol mindenki rendelkezik egy szuperképességgel. Ezt a koncepciót érdekesnek találtam: a másodszülött fiú egy szuperhősös bandát vezet, és a csapat tagjai olyan ”szuperképességekkel” rendelkeznek, mint a bátorság, az erő, a gyorsaság, vagy az éleseszűség. A sorozatban is egy ilyen csapat felel a Büszke Birtok védelméért és az élet körforgásának fenntartásáért.
Mi a sorozat kulcsüzenete?
Az Oroszlán őrség nem csak oroszlánokból áll. A tagjai: Kion, az oroszlán, aki a csapat vezetője; Bunga, a méhészborz, a legbátrabb; Fuli, a gepárd, a leggyorsabb; Besthe, a víziló, a legerősebb és Ono a pásztorgém, aki éles látásával segíti társait. Érzékelhetően egy nagyon különleges csapatot alkotnak, és mind eltérő személyiséget képviselnek. A kulcsüzenet ebben a tekintetben az, hogy
a sokféleségükből adódóan a csapat erősebbé és hatékonyabbá válik.
Másik üzenetnek tekinthető a természet rendjének a fenntartása, azaz a már sokat emlegetett élet körforgásának megőrzése, ami annyit tesz, hogy nem zsákmányoljuk ki a természetet, harmóniában élünk vele, és megpróbáljuk megőrizni az eredeti állapotában. Összegezve tehát a sorozat a történeten keresztül mutatja be a sokféleség erényét és a természet fontosságát.
Milyen párhuzam fedezhető fel a film és a sorozat között?
A film és a sorozat közötti párhuzam főként a képi megjelenítésben fedezhető fel, aminek a kivitelezése nem volt egyszerű feladat, mert az eredeti filmekben látható kézzel rajzolt hatást kellett megidézni egy digitális korban. A másik hasonlóság a két produkció között a zenei alapok és a csodálatos dalok megjelenése.
Van a műsornak tanító vagy oktató célja?
A sorozatban nem valamiféle gyakorlati tudás megszerzésén van a hangsúly, hanem sokkal inkább a történetmesélésre kerül a fókusz, amin keresztül közvetíthető az üzenet. A szereplők a különböző szituációkban való viselkedésük vagy reakciójuk alapján számos pozitív és tanító célzatú üzenetet hordoznak a gyerekek számára, melyek a mindenapjaikban vagy egy-egy problémamegoldásnál nyújthatnak segítséget nekik.
Ki az ön kedvenc szereplője, és miért pont ő?
A kedvenc szereplőim Kion és Bunga együttvéve, mert annak ellenére, hogy mennyire különböznek egymástól, mégis legjobb barátok. Kion vezető típus, felelősségteljes és intelligens, míg Bunga kissé bohókás, de nagyon bátor. Ennek a különbségnek a sorozatbeli megjelenítése akár elő is segítheti az eltérő személyiséggel rendelkező gyerekek közötti baráti kapcsolat kialakulását vagy szorosabbá tételét, mert attól hogy az emberek különböző egyéniségek, még lehetnek jó barátok.
A legtöbb szereplő a szuahéli nyelvből kapta nevét, mint például Pumba. Kion neve is innen szármázaik? Van valami jelentése?
Van néhány szereplő, például Kion és Kiara, akiknek a neve nem ebből az afrikai nyelvből ered, illetve jelentésük sincs. Ellenben a csapat többi tagjának a neve a szuahéli nyelvből származik, mint: Bunga – őrült; Fuli – gyors; Besthe – legjobb barát. Nemcsak a nevekben, de más formában is megjelenik a szuahéli nyelv, mint például a Bunga által sokat emlegetett "Zuka Zama" jelmondatban, ami a sorozat mottója is egyben – körülbelül azt jelenti, hogy "ugorj fel és vágj bele!".
Lehet tudni valamit arról, hogy ki lesz a csapat fő ellensége, vagy kik lesznek a rosszfiúk?
Új szereplőként mutatkoznak be a rosszfiúk is. Az első számú ellenség Janja lesz, a hiénák vezére, de találkozhatunk több gazfickóval is, mint Mzingo, a karvalykeselyű, vagy a krokodilok csapatának a vezére.
Hány ember dolgozott a produkción?
Az elő-, és utómunkákon Los Angelesben 35–40 fő tevékenykedett, mint például az írók vagy a storyboard készítői. Az animáción nagyjából 60 ember dolgozott Kanadában, így összesen körülbelül 100 ember vett részt a produkcióban.
Mi jelentette a legnagyobb kihívást a munka során?
A legnagyobb kihívást az jelentette, hogy a filmet világszerte milliók szerették, ezért nagy nyomás nehezedett ránk, hogy ne okozzunk csalódást.
Az Oroszlán őrség június 20-án indul a Disney Csatornán, az interjút tőlük kaptuk.