Még csak szeptemberben jelenik meg Stephen King legújabb regénye, a Sleeping Beauties, de a tévések máris lecsaptak rá, a többek között a True Detective-et és a Mr. Robot-ot is készítő Anonymous Content vette meg a képernyős jogokat. Emellett még idén jön A köd több epizódos változata, készül a Mr. Mercedes, A setét torony című regényfolyamból pedig várhatón sorozat is lesz a film mellett – nem mondhatni tehát, hogy Stephen Kinget elhanyagolnák a tévés producerek.
A világszerte népszerű írónak már korábban is átültették jó néhány művét a képernyőre, ezekből a fontosabbakat, ismertebbeket mutatjuk most be, a szerint rangsorolva, hogy az IMDb felhasználói – a cikk írásakor – a maximális tízből átlagosan hány pontra értékelték azokat.
A kétrészes tévéfilm alapjául szolgáló könyvet maga Stephen King is ócskának értékelte később, nem csoda, hogy a képernyős adaptáció sem nyerte el annyira a felhasználók tetszését. A történet egyébként egy, a földbe temetett űrhajóról szólt, amely különös hatást gyakorolt egy kisváros lakóira – kivéve pár embert, akik aztán megpróbálták megfejteni, hogy mi történik a többiekkel.
A szintén kétrészes tévéfilm holtversenyben végzett a Ragyogás képernyős verziójával, erre biztosan szívesebben emlékszik több magyar néző is. A történet itt egy repülőgép fedélzetén kezdődött, ahol tíz – természetesen teljesen különböző személyiségű – utas elaludt, majd arra ébredt, hogy az összes többi ember eltűnt a gépről, még a pilóták is, a gép robotvezérlésre lett állítva.
King nem volt megelégedve Stanley Kubrick amúgy legendás filmjével, így a későbbi minisorozat forgatásába már jobban belefolyt: nemcsak a rendező munkáját segítette, de egy cameót is vállalt. A közreműködése nyomán
a szériába több erőszakos jelenet került, és nagyobb hangsúlyt kapott a főszereplő, Jack harca is az alkoholizmussal
– ami egyébként egy elég direkt utalás King hasonló küzdelmére.
A búra alatt egy kisvárosról szólt, amely köré egyik napról a másikra láthatatlan, de áthatolhatatlan búra került, amit a lakók nem tudtak mire vélni. A tévés megvalósításban executive producerként Steven Spielberg is részt vett, a CBS három évadon át vezette a cselekményt, 2015-ben zárta le a történetet.
Ehhez a rendhagyó kórházas sorozathoz kivételesen nem King könyve volt az alap, hanem Lars von Trier az európai Twin Peaks-ként is emlegetett munkája, A Birodalom. Már az eredeti széria sem volt egyszerű –
egy régóta halott kislány sírt a liftaknában, a dokik titkos páholyt működtettek az alagsorban
stb. –, az amerikai változatba pedig King is beleírta a maga agymenéseit: nála a kórház például a tizenkilencedik században leégett malom helyére épült, ahol annak idején rengeteg gyerekmunkás halt meg a tűzben.
Most jön még csak az első öt helyezett, lapozzon!