Spanyolországban számos helyszínen forgott már Trónok harca, így a szépséges San Juan de Gaztelugatxe környékén is, de az El País talált még pár szépséges helyszínt, ahol sutyoroghatna Daenerys Tyrionnal, ahol lehetne egy fontos kupaktanács a szomorú tekintetű Havas Jonnal, ahol tőrt döfhetnek egy váratlan pillanatban valamely szereplő hátába.
Az egyik ilyen a Castillo de Butrón, alig húsz kilométerre Bilbaótól. A középkorban már állt itt egy vár, de a mostani épületet már a 19. században emelték, és nincs is semmi köze a baszk hagyományokhoz.
Ha nem épület, hanem szépséges táj kell, akkor Peñaforca és Bisaurín környékén, a Pireneusokban a „Selva de Oza" nevű környéket javasolják a hispánok:
Voltak szépséges tengerparti jelenetek a Trónok harcában korábban is, általában nem homokos-pálmafás-szállodás háttérrel, inkább komor sziklák mellett, dühödten csapkodó hullámok szomszédságában. Talán a Playa de las Catedrales sem marad ki, noha itt is sok a turista, főleg nyáron:
A Vélez-Blanco vár (nem meglepő módon) Vélez-Blancóban van, Andalúziában. A spanyol reneszánsz egyik szép emléke, nem kéne sokat pofozgatni, hogy beférjen egy középkorú hangulatú fantasybe:
A spanyolok szép helyszíneit itt megnézheti.
Persze Magyarországon is vannak szépséges tájak. Ugyan dühöngő tengerünk nincs, tavunk viszont van, és nincs is semmi szégyellnivaló rajta. Ha autóval járjuk Észak-Magyarországot, túl vagyunk Lillafüreden, megér egy kitérőt az ország legmélyebb állóvize, a szépséges rudabányai bányató. Bár fürdeni tilos benne, erre nagyrészt fittyet hánynak a helyiek. Ha a jet skivel vagánykodókat elkergetik, akkor jöhet egy drámai Jaime-Cersei-jelenet a parton, könnyel, sírással, esetleg - opcionálisan - vérrel.
Aggtelek környékén is jó dolguk lenne a filmeseknek, főleg a föld alatt. A Gömör–Tornai-karszt területén mintegy 1200 barlang található, ebből 273 Magyarországon, az Aggteleki Nemzeti Park határain belül nyílik, amelyek közül 25 fokozottan védett. Ide bújhatnának a túlélők egy nagyobb horda élőhalott elől menekülve:
Az Egerszalóki sódomb is szerepelhetne pár Trónok harca-jelenetben, hiszen nem gyakori természeti jelenség, hasonló csak Pamukkaléban (Törökország), és a Yellowstone Nemzeti Parkban (USA) található.
A Gyilkos-tó a Hagymás-hegységben, Hargita megyében, Erdélyben található, igazán szépséges, csak egy fantasykörnyezetben játszódó kardpárbajhoz valahogy el kéne majd tüntetni a rengeteg autót és kolbászsütő bódét a partjáról. Itt is jártunk nemrég, bőven megér egy egynapos kitérőt:
Bory Jenő volt a tervező építésze, az építésvezetője, a kőművese is saját várának, amely a Székesfehérvár melletti Mária-völgyben fekszik. Néhány munkással 1923-tól haláláig építette, bővítette, nem sokan ismerik, de pár jelentre beférhetne az HBO-féle sorozatba:
A Bakony hegységében, egy sziklaszirten láthatóak Csesznek várának kőfalai. Az erődítmény az 1241–42-es tatárjárás utáni nagy várépítési korszak szülötte. A romjai közt meglapulhatna egy csapatnyi haramia, útonálló, akik aztán rárontanának valamely nemesre és kíséretére. Háttérnek nem volna rossz:
A sorozat utolsó évadjának előkészítő munkálatai már zajlanak, de csak októberben kezdenek a színészek. Csoda lenne, ha 2017 második fele előtt adásba kerülne a végjáték, sokan inkább 2018-ra számítanak, akkor dől el Westeros sorsa.