A szabadságharc alatt lett szerelmes Kóbor János

Vágólapra másolva!
Az Omega legendája, Kóbor János mindössze 13 éves volt, amikor kitört az 1956-os forradalom és szabadságharc. Ekkor ismerkedett meg egy fiatal lánnyal, akibe azonnal beleszeretett. Nem sokszor találkoztak, az is lehet, hogy a lány disszidált a családjával. Ami biztos, hogy a szabadságharc után többé nem találkoztak.
Vágólapra másolva!

1956 novemberében, a szabadságharc kellős közepén lett szerelmes egy fiatal lányba a legendás énekes, az Omega egykori frontembere, Kóbor János, aki akkor mindössze 13 éves volt. Az eseményeknek, és a lánynak a szabadságharc hatvanadik évfordulójára írt Ötvenhatos lány című számukban állítottak emléket. 

Kóbor János, KóborJános, Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas magyar énekes, Mecky, Omega frontembere
Kóbor János énekes
Fotó: MTI/Mohai Balázs

Ez a titokzatos lány, akinek a nevét sem tudjuk, többször együtt állt Kóborral sorba kenyérért, és ilyenkor rendszerint megbeszélték, hogy másnap találkoznak. Csakhogy egy idő után már nem engedték ki a gyerekeket az utcára, így többet nem találkoztak - írja a Bors.

Kóbor János 2021-ben halt meg koronavírusban. Az Omega frontembere mélyaltatásban volt a kórházban, s nem is ébredt már fel, így a szerettei nem tudtak vele beszélni. A legendás zenész felesége kezét fogva halt meg.
Özvegye elárulta, hogy nem rendezték át azóta sem a házat. 

"Nagy igazság, hogy amíg beszélünk róla, addig biztosan itt van velünk. 

Mi itthon Lénácskával minden nap szóba hozzuk, bármit teszünk a házban, arról bizony Mecky jut eszünkbe. Arról nem is szólva, hogy a házat is úgy hagytuk, ahogy az utolsó közös napunkkor volt. Minden ugyanott van. Mecky ruhái, kedvenc tárgyai, minden...

Mi így érezzük azt, hogy itt él velünk. A szívünkben szeretettel és ürességgel egyszerre" - mondta a gyászoló özvegy.

„Lehet, hogy az Ötvenhatos Lány disszidált a szüleivel, mert a forradalom leverését követően már nem láttam. De az is lehet, hogy máshová mentek, mert azt a házat, ahol lakott, a földszintig lerombolták a szovjet támadók. 

Borzalmas, szívszaggató látvány volt akkoriban a körtér és környéke, egészen a háború utáni Budapestet idézte. Sokan mondják, hogy errefelé nagyobb károkat okoztak a szovjetek 1956-ban, mint 1945-ben.

A srácokkal elnéztünk az iskolánk felé, de láttuk, hogy a főlépcsőház teljesen leszakadt, így be sem lehetett menni a bejáraton. Abban az évben már nem mentünk suliba” - mondta korábban Kóbor János.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!