A fertőzés a páciens tüdejét támadta meg, és visszakapcsolták a lélegeztető gépre. A világon eddig egyedülálló műszív tulajdonosáról - akiről még mindig csak annyit lehet tudni, hogy egy 50-es éveiben járó cukorbeteg férfi - augusztus 1-én már azt jelentették, hogy nagyszerűen javul az állapota (lásd korábbi cikkünket ).
A páciens tüdejében nyálkás váladékot találtak, továbbá lázas és antibiotikum kezelésre szorul. Az orvosok szerint olyan fertőzésről van szó, amely a hagyományos műszívek esetében igen gyakori.
A pácienst belső vérzésekkel is kezelik, amelyek a kórház által kiadott sajtótájékoztató szerint a műtét óta fennállnak. Az orvosok elmondták, hogy a tüdőben lévő folyadék számos dologra utalhat, a titánium-műanyag ötvözetből álló, egy kilogrammos szív meghibásodásától kezdve tüdőgyulladásig. A műszívet gyártó cég, az ABIOMED szerint nem valószínű, hogy a műszívvel van probléma.
A páciens jelenlegi állapota nem fenyegeti a közeljövőben tervezett hasonló műtéteket. Egyelőre további 5 műtétre van lehetőség, az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) engedélye alapján, amely kikötötte, hogy a műszívnek legalább 60 napig problémamentesen kell működnie.
A műtét előtt 80 százalék volt az esély arra, hogy a beteg 30 napon belül meghal. A beavatkozást már akkor sikeresnek minősíthetik, ha a beteg várható élettartama megkétszereződik.
Előzmények:
Az élet csodálatos dolog
2001.08.02. Egy hónappal a műtét után egyre jobban érzi magát az első teljesen belső működésű és komplett műszív tulajdonosa.
Beültették az első önműködő komplett műszívet
2001. július 14. Szenzációs kísérleti szívbeültetést hajtottak végre az egyesült államokbeli Louisville-ben: egy halálán levő ember a világon először teljesen önműködő mesterséges szívet kapott.