A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl

A "jojódiéta" gyengíti az immunrendszert

Vágólapra másolva!
Legyengíti az immunrendszert a jojódiétázás - azaz a fogyás és a hízás hirtelen váltakozása -, míg a változatlan testsúly jótékony hatással van a szervezet védekezőképességére - állapították meg az egyesült államokbeli Fred Hutchinson Rákkutató Központ munkatársai.
Vágólapra másolva!

A Journal of American Dietetic Association című lapban közzétett tanulmány szerint a szervezet hosszú távú védekező funkciói arányosan csökkennek aszerint, hogy a diétázó hány alkalommal folytatott szándékos testsúlycsökkentést.

A vizsgálatot végző kutatók a vírusokat és a kóros sejteket pusztító, az immunrendszer integráns részét képező úgynevezett ölősejtek aktivitását tanulmányozták 114 idősebb túlsúlyos, ugyanakkor egészséges nő esetében. Az ölősejtek alacsony fokú aktivitása a tumoros megbetegedések magasabb arányával, illetve a fertőző betegségek gyakoribb előfordulásával jár.

Ha valaki húsz év alatt egyetlen alkalommal veszít testsúlyából öt vagy annál több kilogrammot, akkor az ölősejtek aktivitása normális marad. Több hasonló súlyvesztési epizód azonban már alaposan befolyásolja az immunműködés alapjául szolgáló sejtek viselkedését - mondja Cornelia Ulrich, a Fred Hutchinson Intézet munkatársa.

A vizsgálat során az is kiderült, hogy azoknak a nőknek a vérében, akiknek a testsúlya több éven át változatlan maradt, több ölősejt volt, mint azokéban, akiknek a súlya gyakran változott. Öt súlycsökkentő diéta után a ölősejtek működése mintegy 30 százalékkal visszaesett. Azok a nők pedig, akik legalább öt éven át megtartották súlyukat, 40 százalékkal több ölősejttel rendelkeztek azoknál, akik két évnél rövidebb ideig tudták tartani testsúlyukat.

A vizsgálat kapcsán a seattle-i kutatók hangsúlyozták, hogy bár a gyakori súlycsökkenés, illetve -növekedés káros pszichés hatásai eddig is ismertek voltak, ez az első eset, hogy a kutatók a testi egészségre, az immunrendszerre gyakorolt negatív hatásokat vizsgálták. Az új vizsgálati eredmények is azt sugallják, hogy a gyors fogyást ígérő diéták helyett a kisebb étrendi és életmódbeli változtatásokat jelentő, s így hosszú távon fenntartható eredményekkel kecsegtető súlycsökkentő programokat kell előnyben részesíteni.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!