2005. február 28-án budapesti idő szerint 20 óra 9 perckor egy Szojuz-U típusú rakétával elindult a Progressz M-52-es teherűrhajó a kazahsztáni Bajkonurból. Indulás után 9 perccel érte el a 200 km magasságot, és megkezdte a közel 2 napos útját a Nemzetközi Űrállomás (ISS) felé, mellyel március 2-án sikeresen összekapcsolódott - írja az Űrvilág űrkutatási hírportál.
A Magyar Űrkutatási Iroda közlése szerint a rakományban található a KFKI-Atomenergia Kutatóintézet Sugárvédelmi Kutatócsoportja által tervezett és készített 2 darab 3 tengelyű kozmikus részecskedetektor-összeállítás is. Ezt az űrállomás szerviz moduljában helyezik el, és kb. 9 hónapos adatgyűjtés után szállítják vissza kiértékelésre.
A vizsgálat része a 2001-ben indított BRADOS kísérletsorozatnak, melyben a hazai kutatócsoport már harmadik alkalommal vesz részt. A korábbi kísérletekről készített beszámolók az Űrvilág hírportálon a "nyomdetektor" kulcsszóval kereshetőek. A mostani kísérlet fő célja az ISS belsejében kialakuló neutronsugárzási tér időbeli és térbeli eloszlásának, valamint a nagyenergiás, nagy rendszámú kozmikus részecskék fajtáinak és irányeloszlásának tanulmányozása. Jelenleg a kutatócsoport hasonló detektorcsomagokkal más, az űrállomáson folyó űrséta-szimulációs kísérletben is részt vesz (Matroshka program).