Felvételünk a legjobb tavaszi pillanatban mutatja a Kárpát-medence középső részét.
A legalacsonyabb hegyvidékeket és a dombokat borító tölgyesek levelei már kipattantak, ezek az erdők friss zöld színben jelennek meg a képen. Az 5-800 méter feletti magasságban található bükkösök viszont épp csak rügyeznek, így színük még barna. Fenyveseket nagyobb elterjedésben csak 1100 méter felett találunk régiókban, ezek örökzöldek, színük télen-nyáron sötétzöld.
A felvétel kiterjedése: 500x500 kilométer
A felvétel nagyobb méretben, feliratok nélkül
A Felvidék középső részéről készült nagyításon jól látszik a három leggyakoribb erdőalkotó fafaj elterjedése. A déli részeken, a hegyek közti tágas medencékben és alacsonyabb gerinceken tölgyesek élnek. A dombsági zónából kiemelkedő középhegységek (délen a Börzsöny, a Mátra, a Bükk, északabbra a Jávoros) tetőrégióban a képen kisebb, a valóságban 10-20 kilométer kiterjedésű bükkös (barna) foltokat látunk. Északabbra a Polyána már 1400 méter fölé emelkedik, tetőrégiója és fenyvessel borított része azonban kicsi, felhők is takarják. Fenyveseket inkább a hegység északi lejtőin találunk, az Alacsony-Tátrához hasonlóan.
A felvétel kiterjedése: 150x150 kilométer
A nagyobb kiterjedésű erdélyi Bihar-hegységben még szebben látszik az övezetesség; a tölgyes, a bükkös és a fenyves zóna is jól megkülönböztethető. A nagyítás érdekessége még, hogy világos vonalként jól látható a Kolozsvárt délnyugatról elkerülő észak-erdélyi autópálya építkezése is.
A felvétel kiterjedése: 150x150 kilométer
A Terra műhold MODIS-rendszerének felvételét április 16-án rögzítettük az ELTE műholdvevő állomásán.