G. Gregory Roberts és Naji J. Touma (Queen's University, Kanada) egy 45 éves férfi esetében vizsgálták az egyik here szokatlan duzzanatát, ekkor készítették az itt látható képet.
A The Chronicle Tweed nevű blogja arról is beszámol, hogy az orvosok beküldték a képet az Urology című szaklapnak (amely az urológusok nemzetközi szövetségének hivatalos lapja), és a szerkesztők néhány bekezdés kíséretében közölték.
Az itt megtekinthető cikk szerint a képet elemző szakemberek rövid vita után megegyeztek abban, hogy ez nem valamiféle természetfeletti üzenet, hanem puszta véletlen, a természet újabb érdekes játéka. A férfi heréjét végül eltávolították, és a betegsége jóindulatúnak bizonyult.
Számos hasonló esetről létezik beszámoló, gyakran látják bele különböző formákba Jézus arcát, lásd például a 2010-es Google Earth-képet Püspökladány mellett. A legismertebb ilyen alakzat talán a "marsi arc", amelyről a részletgazdagabb felvételek bebizonyították, hogy csak egy egyszerű hegy.
A marsi arc és a marsi sziklák A technológia fejlődése tévhiteket is eloszlathat. Az alábbi képen a marsi arc néven elhíresült szikla látható egy korai fotón. Az eredeti Viking-felvétel, amelyen még emberi arcra emlékeztet a képződmény (NASA) A Mars Global Surveyor részletesebb képe már jól mutatja: nem emberi arcról, csak egyszerű szikláról van szó (NASA) |