Szibériai unikornis maradványaira bukkantak

Elasmotherium sibiricu, szibériai orrszarvú
Így festhetett az Elasmotherium sibiricu
Vágólapra másolva!
A valódi unikornis dagadtabb, szőrösebb és csúnyább volt, mint a mesékben, de tényleg létezett. Egy most talált fosszíliának hála most már azt is tudjuk, hogy 29 ezer éve is élt még - korábban azt hittük, hogy több száz ezer éve halt ki.
Vágólapra másolva!

Kazahsztánban találták meg a körülbelül 29 ezer éves koponyafosszíliát, amely bebizonyítja, hogy még ekkor is éltek a Földön az Elasmotherium sibiricu példányai, amelyekről azt hittük, hogy 350 ezer évvel ezelőtt haltak ki. Az American Journal of Applied Sciences tudományos folyóiratban megjelent tanulmány szerint Nyugat-Szibériában maradhattak csak fenn ilyen sokáig.

Így festhetett az Elasmotherium sibiricu Forrás: Wikimedia Commons

A Tomsk Állami Egyetem kutatója, Andrei Shpansky úgy gondolja, hogy ez a terület egyfajta menedék lehetett a faj számára, ahol

sokkal tovább túlélhetett, mint a Föld többi részén.

A kutatók reménykednek, hogy a további vizsgálatok segítenek majd megérteni, hogy milyen klímabeli sajátosságok vezettek odáig, hogy a faj ilyen sokáig megmaradhatott Nyugat-Szibériában.

Az egyetem tudósai azt is megjegyezték, hogy a kutatási eredmények segíthetnek majd a jelenlegi klímaváltozás megértésében is.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!