A bizarr lény tulajdonképpen nem is egyetlen állat, hanem sok kisebb organizmus alkotta telep – olvasható az IFL Science tudományos portál cikkében. Mohaállatoknak (Bryozoa) hívjuk őket, a törzsbe nagyjából 5000 faj tartozik. 488 millió éve az ordovíciumban jelentek meg.
A kutatók az elmúlt hetekben több ilyen telepre bukkantak a vancouveri Stanley Park „Elveszett Lagúnaként" ismert részében. A mohaállatok teljesen ártalmatlanok az emberre és más állatokra egyaránt, ráadásul a víz minőségét sem rontják.
A talált egyedeket a Pectinatella magnifica fajba sorolják és korábban csak a Brit Columbiához tartozó Saturna szigeten fordultak elő 50 kilométerre a most vizsgált parktól. A szakértők egyelőre nem tudják megmondani, hogyan kerültek ilyen messze az aprócska állatok eredeti élőhelyüktől.
Ráadásul eleinte az sem volt tisztázva, pontosan mennyi telepet rejthet a környék, köszönhetően annak, hogy a barnás szín remekül el tudja rejteni az állatokat a zavaros vízben. Először csak egyetlen „gömb" került elő, később azonban kiderült, hogy az egész tó tele van a mohaállatok kolóniáival.