A különféle arcápoló, anti-aging és ránctalanító termékek az öregedés egyetlen aspektusára, azaz a ráncokra irányulnak. Jellemző tulajdonságuk, hogy növelik a bőr rugalmasságát, hidratálnak, és serkentik a sejtek regenerációját. Rendszeres használatukkal valamelyest lassítható az öregedési folyamat, és a kisebb szarkalábak is kordában tarthatók. „Valószínűleg nagyon sokan meglepődnek, és túlságosan korainak érzik, hogy a húszas éveikben foglalkozzanak ezzel a témával, pedig a megelőzésnek ezen a területen is igen nagy szerepe van" – mondja Dr. Széchenyi Kornél.
A szakértő felhívja a figyelmet, hogy a bőr öregedését nem csak az életkor, de a szokásaink befolyásolják.
Máig az egyik vezető oka a bőr korai öregedésének az UV-sugárzás és a túlzásba vitt, helytelen szolárium-használat, ezért a napozási szokásokra fokozottan érdemes figyelni. Emellett a dohányzás, az egészségtelen ételek fogyasztása, sőt, még az alvási szokások is befolyásolják a ráncaink számát.
„A szokásaink megváltoztatásával valóban tehetünk a bőrünk minőségéért, de meg kell említeni azt is, hogy a kollagén-termelés a 21. év után fokozatosan csökken, illetve a bőrsejtek regenerálódása is érezhetően lassul. Tehát vannak az öregedésnek olyan természetes folyamatai, melyek ellen csupán ezekkel a lépésekkel nem érünk el látványos eredményt" – részletezi.
A kor előrehaladtával a bőr veszít rugalmasságából, mivel az egyre kevesebb kollagén mellett az elasztin is mérsékeltebben termelődik, és a vízmegkötő képesség is csökken.
"15 és 25 év közt egyértelműen a megelőzésé a főszerep, 25 év felett a megelőzés mellett szerepet kap a védelem is, és a 35. életkor betöltése után javasolt az úgynevezett újjáépítő termékeket is beiktatni a másik kettő mellé."
„A tinédzserek számára javasolt a napi bőrvédelem, a nappali és éjszakai arcápoló krémek rendszeres használata, mivel ezek a termékek segítenek a bőr hidratáltságát, egészségét fenntartani. 25 éves kor felett, noha még fiatalokról beszélünk ebben a korosztályban is, már láthatóvá válhatnak az öregedés jelei.
A homlokon és a szem körül kialakulhatnak felületes ráncok, a szem alatt karikák, valamint az orr és száj között húzódó nasolabiális redő is elmélyülhet. Ezen kívül a túlzásba vitt napozás hatására a bőr is pigmentálódhat, illetve az UVA sugárzás hatására a fokozott kollagénlebontás miatt a bőr is veszíthet a feszességéből" –
mondja azt orvos-esztétikai specialista.
Egyesek kifejezetten rosszul érzik magukat a ráncaik miatt, ezért mindent megtesznek annak érdekében, hogy eltüntessék azokat. Sokan több éven keresztül kísérleteznek krémekkel, szérumokkal, olajokkal, életmódot váltanak és bevetnek mindenféle praktikát, azonban ezek a próbálkozások gyakran semmilyen eredményre nem vezetnek. Ilyen esetekben érdemes olyan orvos-esztétikai kezelések mellett dönteni, amelyekkel csökkenthető a ráncok kialakulása, visszaadható a bőr feszessége és a pigmentfoltokat is el lehet tüntetni.
Forrás: New Beauty, purecom