A régészek most egy kápolna feltárása közben fedezték fel a sír temetkezési aknáját, ahol domborműveket is találtak, amelyek Mehcheczit, a királyi birtokok kezeléséért felelős királyi hivatalnokot ábrázolják.
Ezek a domborművek a szakemberek szerint azt sugallják, hogy Mehczeczit bebocsátást nyerhetett a fáraó archívumának titkaiba,
ami viszont az feltételezi, hogy a férfi hozzáférhetett a királyi kancellárián készült dokumentumokhoz, mielőtt azokat még közzétették volna. A kápolna Mehczeczi halálára azonban még nem készült el, aminek a mészvakolatán fekete festékkel feláldozható állatok vázlatai láthatók.
A sír és a kápolna egy nagy téglalap alakú szárazárok keleti szélén található, amely körülveszi az első piramisépítőnek tartott Dzsószer fáraónak szentelt temetkezési komplexumot;
Dzsószer fáraó lépcsős piramisa a szakkarai nekropolisz leglátványosabb építménye, a világ legrégibb nagy méretű kőépülete. Az úgynevezett várárok a fáraó uralkodása után még több száz évig használatban volt, de ma szinte teljes egészében a sivatagból odafújt törmelék és homok borítja.
Csak a kápolna homlokzatát tártuk fel, a belső terekkel a következő ásatási szezonra várunk
– mondta Kamil O. Kuraszkiewicz, a Varsói Egyetem Orientalisztikai Karának munkatársa a HeritageDaily online tudományos portálnak. – Mehczeczi nyilvánvalóan hatékony kézműves csapatot alkalmazott, mert a kápolnáját kivételes szépségű domborművek díszítik, amelyek ügyes és szakértői kezek munkájáról árulkodnak: elegáns vonalakkal és finom mintázattal, amely összemérhető Merefnebef sírjának domborműveivel, aki Uszerkaré fáraó udvarának vezetője volt.
Az idei szezonra az ásatások befejeződtek, de a kutatócsoport azt tervezi, hogy feltárja, mi maradhatott még a kápolna alatt, és megállapítja, hogy a kirabolhatták-e a sírt.