Július 12-én a hevesen tomboló vihar egy hátborzongató szellemhajót sodort partra a kambodzsai Preah Sihanouk tartományhoz tartozó Koh Tang szigeténél. A szél által felkorbácsolt hullámok hátán tehetetlenül sodródó hajó a parthoz közel fennakadt egy zátonyon. Másnap, július 13-án, amikor a vihar csendesedni kezdett a helyi hatóságok átkutatták az érintett partszakaszt, de sem túlélőket, sem pedig holttesteket, illetve egyéb nyomokat nem találtak.
A zátonyon megfeneklett roncstól nagyjából ötven méter távolságra viszont három eldobott, vagy kisodródott mentőmellényre bukkantak a parti sziklákon. Az erős hullámzás miatt a kutató-mentőcsoport tagjai az első napon még nem tudtak felmászni az elhagyott hajó fedélzetére, hogy megkezdjék annak az alapos átvizsgálását. A kambodzsai parti őrség szóvivője Sopheap San a következőket nyilatkozta: „Először nem tudtunk elég közel jutni a hajóhoz, hogy ellenőrizzük a jelöléseit."
"Nyoma sem volt annak, hogy melyik országból származik." A szóvivő ez utóbbi kijelentése több mint furcsa, hiszen a kereskedelmi hajók orrára festett névből vissza lehet keresni a hajó lajstromát, illetve azt, hogy melyik országban van bejegyezve. További furcsaság, hogy a kambodzsai parti őrség rádiófigyelő szolgálatához a kérdéses időben nem futott be vészjelzés, illetve segélykérés.
A kambodzsai parti őrség riasztást adott ki a környéken elhaladó hajóknak, hogy fokozottan figyeljék a tengert, esetleges mentőcsónakok, vagy a vízen sodródó hajótöröttek után kutatva. A vihar elültével a Koh Tang Kereső Szolgálat munkatársai július 14-én reggel tudták először alaposabban megvizsgálni a zátonyon fennakadt hajóroncsot.
A szolgálat munkatársai a szemle alapján úgy vélik, hogy a hajót Kínában regisztrálták. A parton tovább folytatják a keresést az esetleges túlélők, vagy holttestek után kutatva. Sem a kapitányt, sem pedig a legénység tagjait nem találták még meg. A tengerészeti zsargonban azokat a hajókat szokás szellemhajóknak nevezni, amelyek legénység és irányítás nélkül, elhagyatottan bolyonganak a tengeren.
A kambodzsai parti őrség szóvivője Sopheap San azt is lehetségesnek tartja, hogy a zátonyra sodródott szellemhajó illegális rakományt szállított, és ezért távolították el a hajó azonosítójeleit. A kínai kábítószercsempész-maffia a mianmari illegális laboratóriumokban előállított drogot többnyire álcázott rakományként hajókon szállítja el a távol-keleti-csendes-óceáni régió fejlettebb országaiba, így köztük a Tajvanon, Japánban vagy Ausztráliában működő elosztóhálózatokhoz.
Hogy mi történt a július 12-én felfedezett szellemhajó legénységével és a rakománnyal, arra egyelőre még nincsen magyarázat.