Fontos a szibériai tigris táplálása és tenyésztése
A laboratóriumban mindkét fél több mint 20 szakértője vesz majd részt. Munkájuk olyan kutatási területeket ölel fel, mint a vadon élő állatok ökológiája és kezelése, a szibériai tigris táplálása és tenyésztése, valamint a vadon élő állatok genetikája.
A laboratórium a veszélyeztetett állatok védelmével foglalkozó nemzetközi tudományos kutatócsoportot alakít ki, tovább mélyíti a szibériai tigrisek védelmével kapcsolatos elméleti és technikai cseréket, és erősíti az adatcserét
– mondta el Csiang Kuang-sun, a laboratórium szakértői bizottságának igazgatója.
A két ország még 2010-ben írt alá együttműködési megállapodást a szibériai tigrisek és az amuri leopárdok védelméről.
Kína 1986-ban hozott létre egy hejlungcsiangi nagymacskatenyésztő központot, majd miután az elmúlt években fokozta a tigrisek védelmére irányuló erőfeszítéseit, a nagymacskák száma is megnövekedett.
Fokozott védelemre van szükségük
A szibériai tigris a világ egyik legveszélyeztetettebb alfaja, főleg Kína északkeleti térségében, Oroszország távol-keleti részén és a Koreai-félsziget északi részén él. Az állat fő jellemzői közé tartozik a vastag bunda (amely segít neki a zord szibériai teleken átvészelni a hideget) és a nagy termete.
Az állatokat az élőhelyük zsugorodása és az orvvadászat miatt veszélyeztetett fajnak nyilvánították,
de a védelmük érdekében folytatott nemzetközi erőfeszítéseknek köszönhetően a populációjuk az utóbbi években növekedett.
Néhány fő ok, ami miatt a szibériai tigris a világ egyik legveszélyeztetettebb alfajává vált:
A szibériai tigrisek védelmére irányuló erőfeszítések, mint az élőhelyük helyreállítása, a zsákmányállatok populációjának növelése, az orvvadászat elleni küzdelem és a tudatosság növelése, kulcsfontosságúak a faj megőrzésében.
(MTI, Origó)