A "Wall Street-i túra" közvetlenül a pénzügyi negyedbe vezet - hirdeti a városi sajtóiroda. A séta egyik legnevezetesebb megállója a New York-i tőzsde épülete. Az 1903-ban épült római templomokhoz hasonló stílusú, oszlopos homlokzatú kereskedelmi központ világelső, mind a tőzsdén jegyzett cégek számát, mind pedig a tőzsdei forgalmat tekintve.
A tőzsdepalotától látható a Federal Hall, ami az első városháza helyén áll. Az épületben tartotta első ülését az amerikai kongresszus, jelenleg pedig - többek között - egy korabeli dokumentumokkal és fotókkal színesített várostörténeti kiállításnak ad otthont.
A Wall Street végén, és a séta utolsó állomásaként New York legrégebbi templomát az 1846-ban neogótikus stílusban épült Szentháromság templomot tekintheti meg a túrázó. A körséta a Broadway-en található US Custom House (a vámhatóság épülete) elől hetente kétszer, csütörtökön és szombaton délben indul.
A New York-i turisták hamarosan a taxikban sem érezhetik magukat kiszolgáltatottan. A városban működő mintegy 13 ezer sárga taxit képernyőkkel és modern viteldíj-fizetési rendszerrel látják el.
Az év végére minden taxiba beépítenek egy interaktív monitort, amelynek segítségével az utasok többek között éttermek és az aktuális programajánlatok között is böngészhetnek. A képernyőn ráadásul egy elektronikus térkép segítségével követhetik nyomon, hogy a felhőkarcolók dzsungelében a sofőr merre jár. Az utazás végén pedig elegendő az elektronikus környezetben használható hitelkártyát a kártyaolvasóba tenni.
New Yorkba egyébként évről-évre több külföldi turista érkezik, annak ellenére, hogy az ismert vízumbeszerzési nehézségek, illetve az amerikai repülőtereken tapasztalható kellemetlen biztonsági ellenőrzések sok ország polgárait elriasztanak az utazástól.
2005-ben 41 millió turista volt kíváncsi New York-ra köztük 6,7 millió külföldi, 2006-ban addig a városvezetés legszerényebb várakozásait is felülmúlóan minden idők legnagyobb számú turista áradatát, mintegy 43,3 millió látogatót regisztráltak.
New York égbetörő számadatai egyedül a szállodaiparnak okoznak némi nehézséget, mert folyamatos növekedés mellett a város közel 80 ezer vendégszobája enyhén szólva is kevésnek bizonyul. Enyhülést hozhat New York számára az a 18 új nagyszabású építkezési projekt, amely 2007 végére plusz 5 ezer szobával egészítené ki a város kapacitását.
Szakemberek szerint New Yorknak érdemes lenne összedolgozni más államok, Tennessee, Lousianna, Kentucky, vagy Texas turisztikai hivatalaival, ugyanis míg New York összeroskad a látogatók súlya alatt, addig a természeti szépségeiről és tradicionális whisky desztilláló üzemeiről híres Mississippi völgye vagy a belső államok például, alig kerülnek az érdeklődés középpontjába. Egyedül a karácsonyi nagybevásárlásra érkező tengerentúli utazók érintik előnyősösen a környező államokat, ezekre a helyekre ugyanis előszeretettel autóznak ki a turisták, mert a vidéki téli romantika felüdülést jelent a tömeges karácsonyi bevásárlás után.
A szálloda-beruházások fontossága mellett a New York-i városvezetést más sürgős feladatok megoldására is kényszeríti a nagyszámú külföldi vendég. Fejleszteni kellene például a saját magát kinövő város tömegközlekedési megoldásait, ennek érdekében regionális vonatokat és 11 új metróvonalat terveznek. A turisták számára ezek közül az a metróvonal lehet a legérdekesebb, amely közvetlenül szállítaná az utasokat Kennedy reptérről egyenesen Alsó-Manhattan forgatagába.