Az AirlineRatings.com idén 409 légitársaságot vizsgált meg repülésbiztonsági szempontok alapján. Olyan tényezőket vett figyelembe, mint a korábbi balesetek előfordulása, a flották átlagos életkora, illetve a kormányoktól és nemzetközi szervezetektől szerzett minősítések auditok.
Ez alapján a hét legrosszabb légitársaság, amelyek mindössze egy csillagot kaptak, a következők (ábécésorrendben):
A legjobb húszban hét európai cég van, és mindössze két amerikai. Idén nem emelt ki egy légitársaságot sem győztesnek az AirlineRatings.com azok közül, amelyek a maximális hét csillagot kapták a biztonsági szempontok alapján. Ezek ábécésorrendben a következők.
Az értékelő cég a diszkont-légitársaságok körében is közzétette a tíz legbiztonságosabbnak ítélt vállalatot. Ezek – szintén ábécésorrendben – a következők:
A Magyarországon legnagyobb utasforgalmat lebonyolító cégek közül a Wizz Air ugyan nem került fel a toplistákra, de igen jó biztonsági értékeléssel büszkélkedhet:
a lehetséges hét csillagból hatot gyűjtött be.
A Ryanair ennél eggyel kevesebb csillaggal rendelkezik.
A Wizz Air cikkünkre reagálva az alábbi közleménnyel egészítette ki azt:
"Az AirlineRatings.com által ma közölt, a légitársaságok biztonságára vonatkozó értékelésével kapcsolatban a Wizz Air örömmel veszi, hogy a légitársaság biztonságra irányuló fókuszát a legmagasabb, 5 csillagos értékeléssel ismerték el, amely a biztonsági innovációt, az üzemeltetési kiválóságot és a flottát veszi figyelembe.
A Wizz Air megjegyzi, hogy a fennmaradó 2 csillag a légitársaságon kívül álló körülményekre vonatkozik, mivel ezekkel azon ország körülményeit és képességeit értékelik, ahol a légitársaságot regisztrálták, ez esetünkben Magyarország.
A Wizz Air mindig is jelentős időt és energiát fordított arra, hogy világszínvonalúvá fejlessze biztonsági kultúráját, biztonsági folyamatait, valamint dolgozóinak képzését és fejlődését. Ezt jól tükrözi a tény, hogy 2016 óta a Wizz Air rendelkezik a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) üzemeltetés-biztonsági auditjának (IOSA) regisztrációjával, ami a légiközlekedési iparág legmeghatározóbb biztonsági elismerése."
2017 egyébként a legbiztonságosabb évnek számított a polgári repülési történetében a halálos balesetek és áldozatok számát tekintve. Erről bővebben itt írtunk.