A Mastercard évente állítja össze a listát a külföldi szállóvendégek létszáma, az eltöltött éjszakák száma és az utazók költései alapján. A Global Destination Cities Index (GDCI) első tíz helyezettje közül egyedül Szöul mutatott némi visszaesést, a többi város minden tekintetben fejlődést mutatott 2017-ben. A Mastercard előrejelzése szerint ez a tendencia nem áll meg, és jövőre további bővülés várható.
Az alábbi képre kattintva megnézheti az összesített lista első 10 helyezettjét!
Ha a szállóvendégek költését nézzük, már jelentős különbségeket találunk a vizsgált országok között.
Ebben a tekintetben Dubaj áll a lista élén,
ahol a vendégek naponta átlagosan 537 dollárt, 2017-ben pedig összesen közel 30 milliárd dollárt költöttek. Az összes költést tekintve második Mekka, 18.45 milliárd dollárral, a harmadik pedig London 17, 45 milliárd dollárral. De ha a napi költések átlagát nézzük, Szingapúrt és Párizst is a lista elején találjuk. A leglátogatottabb városok közül Isztambulban költöttek a legkevesebbet, ott a napi költés átlagosan 108 dollár körül mozgott.
Budapest hét helyet javított egy év alatt, így idén a 32. helyen végzett. 2017-ben közel 6 millió turista érkezett hazánkba, akik összesen 27,5 millió éjszakát töltöttek el Budapesten, és 2,849 millió dollárt költöttek.
A magyar fővárosba érkezők átlagosan 5 napot töltöttek el, ez idő alatt pedig napi 103 dollárt költöttek.
A legtöbben az Egyesült Államokból, Németországból és az Egyesült Királyságból látogattak Budapestre, ezen országok állampolgárai 10-10 százalékát adták a nálunk megforduló turistáknak.