A Nakagin kapszulatoronyházat Kurokava Kisó tervezte, és mindössze 30 nap alatt épült meg Tokió Sinbasi városrészében.
Összesen 140, előre gyártott kapszulából áll,
amelyeket úgy rögzítettek a két, egymáshoz kapcsolódó vasbetontoronyhoz, hogy bármikor elmozdíthatók legyenek a többi kapszulától függetlenül. Az épület a japán metabolizmusnak nevezett építészeti irányzat ékköve, amely a világháború utáni gyors urbanizáció kihívásaira keresett válaszokat.
A toronyház kapszuláinak belső mérete mindössze 2,3 × 3,8 × 2,1 méter, egyik végükön pedig egy 1,3 méter átmérőjű körablak van.
Azoknak a vidéki üzletembereknek szánták őket, akik csak hétvégén akartak hazautazni. Volt bennük beépített szekrény, egy konyhai rész, hűtőszekrény, televízió, orsós magnó, rádió, ébresztőóra, íróasztal beépített számológéppel, telefon, ruhásszekrény és tároló rekeszek.
Kattintson az alábbi képre, és nézze meg galériánkat a kapszulatoronyról kívül-belül!
Később több kapszulát irodaként vagy raktárként kezdtek használni, mostanra már csak keveset laknak közülük. Az épület lebontása már 2006-ban felvetődött, mert nem érte meg felújítani a kapszulákat.
A meleg vizet 2010-ben elzárták.
Időközben szerkezeti károk is keletkeztek a toronyházban, így lehet, hogy nem fogja megérni az 50. születésnapját, a helyére pedig egy másik, magasabb épületet emelnek majd – írja a Matador Network.