Közép-Európában igazi nyári, meleg idő uralkodik. Különösen az Alpok térségében nagy a hőség. A Brit-szigeteken és a Benelux-államokban egy kisméretű légörvény okoz változékony, csapadékos, hűvösebb időt. A Kelet-Európában örvénylő ciklon felhőzete érinti a Kárpát-medence keleti szélét. Míg a Földközi-tenger középső és keleti medencéjében zavartalan a napsütés, Ibériában szórványosan fordulnak elő zivatarok.
Csütörtökön az ország legnagyobb részén száraz, meleg, nyári időben lesz részünk sok napsütéssel. A keleti határszélen azonban elsősorban délelőtt növekszik meg időnként a felhőzet, és ott elszórtan zápor, zivatar kialakulhat. Máshol csak elvétve alakul ki frissítő zápor. A Tiszántúlon átmenetileg megélénkül az északi szél. A hőmérséklet csúcsértéke 24, 29 fok között alakul. Ma már kisebb az esélye a tegnapihoz hasonló, erős széllel járó zivatarok kialakulásának.
Számottevő fronthatás nem várható. A nyári időben átlagos közérzet alakulhat ki. 11 és 15 óra között főként a Dunántúlon nagyon erős az UV sugárzás, a megfelelő védelemről gondoskodjunk, vagy ne tartózkodjunk ekkor a napon. Nyáriasan öltözhetünk. A Tiszántúl lakóinak időnként szükségük lehet esernyőre. A közlekedésben a délelőtti erős napsütés zavaró lehet.
Pénteken tovább fokozódik a nyár. Országszerte napsütésre számíthatunk, délután is csak kevés gomolyfelhő jelenik meg az égen. Legfeljebb elvétve alakulhat ki frissítő zápor, zivatar. A mérsékelt szélben 26, 31 fokig melegszik a levegő. A nagy melegben fontos a folyamatos folyadék-utánpótlás. Szervezetünk a hőségben fáradékonyabbá, lomhábbá válik.
A hét végén igazi kánikulában lesz részünk. Délelőttönként zavartalan napsütésre számíthatunk. Délután elsősorban a Dunántúlon és északon képződhetnek gomolyfelhők, melyekből elszórtan frissítő zápor, zivatar alakulhat ki. Országszerte eléri a hőmérséklet a 30 fokot. Tavaink ekkorra már 23-25 fokra melegednek, folyóink hőmérséklete is átlépi a 20 fokot.
A nyári idő meggyorsítja a növényzet fejlődését. Lassanként rendeződnek a dolgok, a gyümölcsök közül a földi eper elhúzódó érése befejeződik, ugyanakkor a kései cseresznye, a ribizli és a málna a napokban kezd érni. A mostani keleti csapadékok jelentősen nem rontanak az árvízhelyzeten, de a korábbi csapadékhullám okozta belvíz és árvízkárok még mindig jelentkeznek.
(ICI Interaktív Meteorológia)