Az Első Trimeszter című előadás során Krishna Istha, a Szexoktatás írója, "intim, élő interjúkat" készít a közönséggel, abban a reményben, hogy köztük megtalálja a számukra ideális spermadonort.
A műsorban a filozófiától a popkultúráig terjedő témákat járják majd körbe a potenciális jelöltekkel, mert "nem igazán érdeklik" őket a termékenységi központokban feltett kérdések.
A spermabankok honlapjain olyan tulajdonságok szerepelnek, mint a magasság, a faj, a szemszín és az, hogy van-e PHD-jük, de minket ezek a dolgok nem igazán érdekelnek"
– mondták.
Ehelyett a donoroknak feltett kérdéseim nagy része olyan tulajdonságokra fognak vonatkozni, amelyek általában érdekelnek az emberekben... Mit gondolsz, mi történik, ha meghalunk? Akarsz-e saját gyerekeket? Kedves vagy? És ami a legfontosabb: láttad-e már a Neveletlen hercegnőt?"
– sorolta.
A Battersea Arts Centre, ami helyt biztosítja a novemberben debütáló előadásnak, közleményében azt állította, hogy a show "ritka lehetőség arra, hogy hozzájáruljunk a queer családalapításhoz és tanúi legyünk annak".
Az Első Trimeszter 64 631 font (több mint 28 millió forint) támogatást kapott a Művészeti Tanácstól és a Nemzeti Lottótól a produkció létrehozásához, az előadás után még egy dokumentumfilm is készül belőle a Netflix YouTube-csatornájára.
Az Arts Council England szóvivője a Daily Mailnek elmondta: "Krishna Istha ebben az csak felnőtteknek szóló komikus előadásban a vicces és a komoly kérdéseken át járja körül, hogy mit jelent családot alapítani".
Istha korábban már beszélt a transzok művészeti reprezentációjának fontosságáról a Szexoktatás című munkájával kapcsolatban. A PinkNews-nak elmondta:
A transz írók segíthetnek a közönségnek abban, hogy a transz tapasztalatokról "igaz és hiteles helyről" tanuljon.