Az utóbbi hetek bulvárhíreit vezeti Taylor Swift és Travis Michael Kelce, a Kansas City Chiefs egyik játékosának párkapcsolata. Az idei Super Bowl pedig a Chiefs győzelmével zárult, a Los Angeles-i Cal State University „pánafrikai tanulmányok” professzora pedig a megszokott baloldali-progresszív tolerancia jegyében a győzelmet a fehér felsőbbrendűség egy újabb példájaként ítélte meg, sőt, ennél tovább is ment: az X-en azt fejtegeti, hogy szerinte
Taylor Swift rajongónak lenni azt jelenti, hogy az illető rasszista.
Melina Abdullah professzor, valódi nevén Melina Rachel Reimann az X-en fejtegette az esetről véleményét és a Chiefs Super Bowl 58-as győzelmét ezzel rasszista összeesküvés-elméletté változtatta.
Miután a bajnoki meccs véget ért Las Vegasban, először ezt írta:
Miért érzem úgy, hogy ez valami jobboldali, fehér felsőbbrendű összeesküvés volt?!?! Fúúúúú!!!!”
A professzor az X profilján nem csinál titkot a világnézetéből, a bio-jában így ír magáról: „a pánafrikai tanulmányok professzora a Cal State LA-ban, a #BlackLivesMatter szervezője, pánafrikanista, hip-hop tudós, Isten lánya, nőpárti, igazmondó, mama."
A „pánafrikanista” professzor valójában a kaliforniai Oaklandben született, nem Afrikában. Talán nem meglepő, hogy apja, John Reimann magát trockista kommunistának és szakszervezeti gengszternek nevezi. Még a nagyapja is tagja volt a németországi kommunista pártnak. És igen, ez azt is jelenti, hogy a pánafrikanista professzor apja fehér.
A professzor azonban nem engedi, hogy ezek a tények összezavarják, ő kiáll azon gondolata mellett, amely szerint, „minden rasszista”. Hogy hogyan lehet minden is rasszista, azt nem tudjuk, logikát nem érdemes keresni ebben a felvetésben, mindenesetre Melina-t nem is zavarják a kritikák, az X platformján tovább védi világnézetét:
Az emberek azt hiszik, hogy támadásnak érzem azokat a kérdéseket, hogy miért gondolom, hogy minden rasszista… Nem vagyok megsértődve. Gyakorlatilag minden rasszista.”
Ebből a meggyőződésből mondjuk érhető, hogy könnyen eljut Taylor Swifthez is.
A Black Lives Matter mozgalom egyik képviselőjeként korábban a rendőrség, kifejezetten a chicagói rendőrség ellen is fellépet, megosztásai szerint „soha nem hihetünk a rendőrségnek”, a „chicagói rendőrség a „rasszizmus és a brutalitás hosszú és mély történetéről híres” szerinte. Más posztjaiban a professzor az összes rendőrt „rabszolgafogóként” ábrázolta, és azt mondta a fekete amerikaiaknak, hogy „szó szerint célpont van a hátadon”, amelyet rasszista, gyilkos zsaruk tettek oda.
Végül még is vádolja a konzervatív médiát, hogy erőszakot követtek el ellene, amiért be mertek számolni felháborító és gyűlölködő megjegyzéseiről.