A tengeren érkezők jelentős része gazdasági bevándorló

migránsok, menekültek, Földközi-tenger
LAMPEDUSA, ITALY - SEPTEMBER 02: Refugees and migrants wait to transfer from a overcrowded small wooden boat to an Irish War Ship after being assisted and prepaired with life vests and drinking water by search and rescue crew members form German NGO Sea-Eye about 46 nautical miles (nm) into Libyan initiated restriced area on September 2, 2017. The security situation for SAR NGOs such as Sey-Eye has deteriorated graviered after the so called Libyan Cost Guard has expand their search and rescue territory from 12nm to 72nm. At the same time, the numer of rescued people from distress by NGOs has been declined because of this fact. (Picture:Christian Marquardt) (Photo by Christian Marquardt/NurPhoto)
Vágólapra másolva!
A Földközi-tengeren érkező menekültek főleg gazdasági bevándorlók, akik egy jobb élet reményében jönnek az Európai Unió tagállamaiba. Az EU-nak képesnek kell lennie visszaküldeni hazájukba azokat, akiket nem illet meg a menedékjog –fogalmazott Filippo Grandi, az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) vezetője.
Vágólapra másolva!

Az EU országoknak a menedékjogi visszaélések érdekében törekedniük kell arra, hogy a menedékjogi kérelmek elbírálása alapos és gyors legyen, és a védelemre nem szoruló embereket emberségesen, de gyorsan vissza kell küldeni hazájukba –írja a Magyar Idők az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának vezetőjét idézve. Grandi szerint ehhez az EU-tagállamoknak megállapodásokat kell kötnie azokkal az országokkal, ahonnan a gazdasági bevándorlók érkeznek, mert ezt az UNHCR helyettük nem tudja megtenni.

„Azért jönnek, mert a világnak van egy gazdag és egy szegény része", a gondot pedig az okozza, hogy a politikai menekültek és a hazájukat gazdasági okok miatt elhagyó emberek együtt érkeznek, és a nyilvánosságban folytatott viták egyre hevesebbek, mert nem válik világossá ez a különbség.

Forrás: AFP/NurPhoto/Christian Marquardt

Grandi szerint egyébként nincs migrációs szükséghelyzet Európában. Beszámolt arról, hogy most volt Bangladesben, ahol egymillió menekült él a legrosszabb körülmények között.

Fokozott fellépés Belgiumban

A Belgiumon áthaladó migráció megfékezése érdekében a belga belügyminiszter fokozott fellépést jelentett be. Jan Jambon elrendelte a Brüsszel utcáin járőröző rendőrség állományának bővítését, továbbá fokozottan ellenőrzik a főváros és a belga tengerpart között közlekedő vonatok utasait.

Az embercsempészek által használt útvonalakat, a tengerpart felé vezető utakat és pihenőket, valamint a Franciaországból érkező vonatokat a rendőrség és a speciális egységek fokozottan ellenőrzik. A belügyminiszter továbbá felkérte a tengerparttal határos tartományok vezetőit, hogy vegyenek részt a migrációt felszámolni igyekvő kormányzati intézkedésekben.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!