Mi mindenre figyeljen terhesség során, hogy csökkentse a trombózis esélyét?
Jó hír, hogy megfelelő életmóddal jelentősen csökkenthető a trombóziskészség, a tormbózis és súlyos szövődményeinek kialakulása megelőzhető.
Jó hír, hogy megfelelő életmóddal jelentősen csökkenthető a trombóziskészség, a tormbózis és súlyos szövődményeinek kialakulása megelőzhető.
A torna akkor a leghatékonyabb, ha az személyre szabott, éppen ezért előzetes állapotfelmérés szükséges.
Erre nincs mindenkire érvényes szabály, ugyanis több mindentől függ, kell-e antikoaguláns (véralvadásgátló) terápia vagy sem.
A véralvadásgátlókat sokat nevezik vérhígítóknak- ez okozza a legtöbb tévedést, ugyanis nem hígítják a vért, a viszkozitása nem változik.
Véralvadásgátló kezelés szükséges várandósság során, ha a kismamának már volt trombózisa, vagy öröklött trombózis hajlama van.
Nagyon fontos a részletes kivizsgálás is hiszen ha szokatlan helyeken alakul ki a trombózis úgy könnyen lehet hogy valamilyen trombofília (akár egyszerre több) váltotta ki a problémát
A tromboflia meglétét biztosra csakis vérvizsgálattal lehet megmondani, ám vannak olyan jelek, melyek esetén érdemes elvégeztetni a vizsgálatot.
A 7 napos Holter EKG viselése mellett éppúgy lehet végezni a mindennapi tevékenységet, mint normál esetben.
A kórházi tartózkodással nem ér véget a terápia, a gyógyuláshoz, felépüléshez idő kell.
A nem kezelt magas vérnyomás eredményezhet értágulatot, szívinfartkust, stroke-ot, szívelégtelenséget, vagy veseelégtelenséget.