19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
21:44ÚszásSzabad 4 x 100m
HUNPóta Georgina
22:15AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl
Sebastian Vettel szoros csatában nyerte a Magyar Nagydíj időmérő edzését az utolsó kanyarban hibázó Hamilton előtt. Mögöttük Button és Massa végzett, Alonso csak az ötödik.
Cikkünk folyamatosan frissül22 bejegyzés
15:55
július 30, 2011

Továbbra sem tudják a riválisok megszakítani a Red Bull pole pozíciós sorozatát, az idei 11 versenyen eddig mindig a kék-sárga autók indulhattak az első rajtkockából. Most Sebastian Vettel szerezte meg újabb edzéselsőségét, ami 2011-ben már a nyolcadik neki.

A világbajnok még Lewis Hamilton mögött volt, amikor megkezdte utolsó gyors körét a Q3 végén, de aztán 1:19,815-ös idővel az élre ugrott. Hamiltonnak esélye lett volna még ezt is túlszárnyalni, de az utolsó kanyarban megcsúszott az autója, és némi időt vesztett.

Még sincs ok szomorúságra a McLarennek, mert Jenson Button is befért a legjobb háromba, két tizeddel maradt el Vetteltől. Button mögött némi meglepetésre Massa végzett, aki már elég régen verte meg csapattársát, Alonsót egy időmérőn, de a különbség kettejük között mindössze 15 ezred volt.

Csalódott lehet Mark Webber, aki a nürburgringi pole után most csak a harmadik sorból indulhat majd, mivel a hatodik helyet szerezte meg. Hetedikként Nico Rosberg végzett a Mercedesszel, utána a remekül vezető Adrian Sutil (Force India) és Rosberg csapattársa, Michael Schumacher következik a sorban. A hétszeres világbajnok nem ment jól, 0,8 másodpercet kapott csapattársától, és kettőt Vetteltől. Az első tízbe befért még Sergio Pérez a Sauberrel, de ő ki sem ment a Q3-ban egyetlen mért körre sem, hogy gumit spóroljon a versenyre.

A középmezőnyben a papírforma érvényesült, bár az kisebb meglepetést jelentett, hogy a 19. helyen végző Heikki Kovalainen csak 0,1 másodperccel maradt el a Buemi Toro Rossójától. A svájci hiába végzett a 18. helyen, Németországból hozott magával egy öt rajthelyes büntetést (mert kiütötte a versenyben Heidfeldet), ezért csak a 23. helyről fog indulni vasárnap.

Fotó: Farkas Péter [origo]
Még több fotó a galériában, kattintson a képre!

16:00

Elkezdődött az időmérő

A pálya 30, a levegő 22 fokos a Hungaroringen, eső nem várható, a szél viszont meglehetősen erősen fúj. Elsőször a két Hispania ment mért kört, Liuzzi ideje 1:27.850.

16:06

Hamilton átvette a vezetést

1:21.636-tal átvette a vezetést Hamilton, valószínűleg már jók a fékei.

16:08

Érdekes gumistratégiák lehetnek

Várhatóan nem fognak spórolni az egykörön gyorsabb szuperlágy gumikkal a csapatok, mert a versenyen nem fogják őket sokat használni a gyors kopásuk miatt. Ez azt jelentheti, hogy az időmérőn viszont nem fognak spórolni vele. Egy körön 0,8 másodperccel jobban a piros jelzésű szuperlágy gumik a sárga lágyaknál.

16:14

Valami lerepült Liuzzi autójáról

A hármas kanyar utáni egyenesben leesett egy apró alkatrész Liuzzi Hispaniájáról.

16:15

Már Alonso vezet

Fernando Alonso 1:21,578-as idővel átvette a vezetést, mögötte a sorrend: Hamilton, Vettel, Button, Massa.

16:20

Sutil nagyon gyors

Adrian Sutil a hetedik helyen áll a Force Indiával, a két Mercedes előtt.

16:22

Megvannak a Q1 kiesői

Vége az időmérő első szakaszának, Alonso nyert Hamilton és Vettel előtt. A kiesők: Buemi, Kovalainen, Trulli, Glock, Liuzzi, Ricciardo, D'Ambrosio. Minden autó belül van 107 százalékon.

16:28

Elkezdődött a Q2

Paul di Resta hagyta el elsőként a bokszot.

16:31

Vettel utasítást kapott

Azt mondták neki a Red Bull bokszából, hogy a kör elején használja a KERS-t. A világbajnok azonnal az élre ugrott a Q2-ben 1:21,740-es körével szuperlágy gumikon.

16:32

Alonso ugrott az élre

A spanyol a hétvége eddigi leggyorsabb körével, 1:20,262-vel tette le a névjegyét a Q2 első felében.

16:36

Sokan levágták a sikánt

Alonso, Rosberg és Kobajasi is levágta a sikánt, az a körük természetesen nem számít.

16:39

Petrov szerint jó az autó

Egyedül az nem tetszik neki benne, hogy kissé túlkormányozott.

16:41

Hamiltonnak már nem kell kijönnie

A brit a hatodik helyen áll, de nem kell aggódnia, ugyanis 1,3 másodperccel van a 10. helyen lévő Schumacher előtt.

16:43

Vége a Q2-nek

Alonso, Button, Webber, Vettel, Massa, Hamilton, Rosberg, Schumacher, Sutil, Pérez a legjobb 10 sorrendje. A kiesők: Di Resta, Petrov, Kobajasi, Heidfeld, Barrichello, Alguersuari, Maldonado.

16:48

Csökken a pálya hőmérséklete

34 fokról 29 fokra csökkent az aszfalt hőmérséklete, ezt Buttonnal is közölték.

16:50

Elindult a Q3

Szoros csata várható a pole pozícióért.

16:54

Hamilton állt az élre

1:20,365-tel egy pillanatig Alonso vezetett, de Hamilton azonnal 1:19,978-ra javította a legjobb kört, pedig túlkormányzott volt az autója egyes kanyarokban. Ez még mindig messze van a tavalyi 1:18,773-as Vettel körtől, ami pole-t ért akkor.

16:58

Mindenki a pályán

Végre a Mercedesek is mennek gyors kört, akárcsak Sutil és Pérez.

16:59

Webber KERS-e már jó

Az időmérő végére megoldották a Red Bullnál Webber KERS.gondjait.

17:02

Vettelé a pole

Sebastien Vettel idei nyolcadik pole pozícióját ünnepelheti 1:19,815-ös körének köszönhetően, mögötte másfél tizeddel Hamilton végzett. Button, Massa, Alonso, Webber, Rosberg, Sutil, Schumacher, Pérez a további sorrend.

Vettel mostani köre több mint egy másodperccel lassabb a tavalyi pole-jánál.